Aktualności

Spotkanie z muzyką

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie
oraz chór "Spirit Songs Band"
zapraszają
na wspólny koncert

"Spotkanie z muzyką"

Sala widowiskowa MGDK
28.XII.2012 (piątek)
początek godz. 18.00

Wszelkich informacji udziela:
Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie
ul. Narutowicza 26 A
98-355 Działoszyn
tel. 43 84 13 541, 530 712 199,
e-mail: kinowarta1@o2.pl


Świąteczny Kiermasz Twórczości Artystycznej

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zapraszają na

Świąteczny Kiermasz Twórczości Artystycznej

Sala widowiskowa MGDK ( kino "Warta")
16.XII. 2012 niedziela
początek godz. 14.00


W programie:
Koncert świąteczny - prezentacje artystyczne w wykonaniu placówek oświatowych , grup i sekcji działających w MGDK w Działoszynie
Kiermasz - prezentacje artystyczne ozdób i wyrobów świątecznych, połączone z ich sprzedażą - sprzedaż potraw i napojów świątecznych przygotowana przez stowarzyszenia z terenu gminy Działoszyn i gmin ościennych.

Kiermasz zorganizowany przy współpracy:
LGD Kraina Wielkiego Łuku Warty
EWE

Wszelkich informacji udziela:
Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie
ul. Narutowicza 26 A
98-355 Działoszyn
tel. 43 84 13 541, 530 712 199,
e-mail: kinowarta1@o2.pl


Świąteczny Kiermasz Twórczości Artystycznej

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie

zaprasza
Placówki oświatowo - wychowawcze, nauczycieli, dzieci i młodzież, lokalnych artystów, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich itp. do udziału w
Świątecznym Kiermaszu Twórczości Artystycznej


Oferujemy zorganizowanie stoisk z wyrobami artystycznymi: pocztówki, obrazy, szopki, bombki, stroiki, ozdoby bożonarodzeniowe, rzeźby, zabawki itp.
Preferowane będą wyroby związane z tematyką świąt.
Prezentacje wyrobów połączone będą z ich sprzedażą.
Kiermasz odbędzie się w dniu 16.XII (niedziela) w trakcie tradycyjnego Koncertu Bożonarodzeniowego
Chętnych do udziału w Kiermaszu prosimy o kontakt i zapisy do dnia 8.XII.2012 r.

Wszelkich informacji udziela:
Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie
ul. Narutowicza 26 A
98-355 Działoszyn
tel. 43 84 13 541, 530 712 199,
e-mail: kinowarta1@o2.pl


Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie
zaprasza w środę, 21 listopada o gdz. 18.00 na projekcje filmu:

"Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2"

cena biletu - 14 zł.Wszelkich informacji udziela Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie - tel. 43 84 13 541,
kinowarta1@o2.pl


Jesteś Bogiem

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie
zaprasza w środę, 14 listopada o gdz. 17.00 na projekcje filmu:

"JESTEŚ BOGIEM"

cena biletu - 13 zł.Wszelkich informacji udziela Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie - tel. 43 84 13 541,
kinowarta1@o2.pl


Żółwik Sammy 2

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie
zaprasza w środę, 07 listopada na projekcje filmów:

dla dzieci:
"Żółwik Sammy 2" w technologii 3D

godziny dopołudniowe; cena biletu promocyjna - 10 zł.


Jesteś Bogiemdla młodzieży:
"Jesteś Bogiem" lub
"Bitwa pod Wiedniem"
w technologii cyfrowej

godziny dopołudniowe; cena biletu promocyjna - 10 zł.

Bitwa pod Wiedniemdla dorosłych:
wejścia indywidualne
"Bitwa pod Wiedniem"
w technologii cyfrowej

godzina 17.00; cena biletu - 15 zł.

Wszelkich informacji udziela Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie - tel. 43 84 13 541,
kinowarta1@o2.pl

Ocalić od zapomnienia - Losy wojny

Dzień papieski
13 pażdziernika odbył się uroczysty koncert
„ Jan Paweł II – Papież rodziny”.
Patronat nad uroczystością objeli:
Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn
Proboszcz Parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Działoszynie
Dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie


Koncert odbył się w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury w Działoszynie przy       ul. Narutowicza 26.


CZAD NAD WARTĄ


CZAD NAD WARTĄ
W dniu 28 września 2012 r. o godz. 20.00 w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbył się koncert nazwany przez organizatorów „ Czad nad Wartą”.
Podczas koncertu można było usłyszeć różne gatunki muzyki jak rootsowe reggae, dub, drum and bass, dubstep, breakbeat i wiele, wiele innych. Koncert okazał się niesamowitą gratką dla młodzieży.
Głównym organizatorem koncertu był p. Adam Gosławski właściciel sklepu rowerowego „Proteina” , współorganizatorem Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie.
Celem koncertu było propagowanie mało znanych nurtów muzycznych, takich jak reggae, czy drum bass.
Wstęp na koncert był wolny.


ZłOTE GODY 2012

ZłOTE GODY 2012
W dniu 7.09.2012 r. o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury w Działoszynie odbyła się uroczystość wręczania medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez Prezydenta RP dla 18 par małżeńskich z naszej gminy. Wręczenie medali poprzedził występ młodzieży Miejsko Gminnego Domu Kultury w Działoszynie.
Życząc Jubilatom wielu dalszych lat wspólnego pożycia nadane medale wręczyli Burmistrz Miasta Działoszynie Gminy Działoszyn Działoszynie pan Rafał Drab, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Elżbieta Jeziak, oraz Naczelnik Wydziału Organizacyjno Prawnego, Kadr, Kultury Działoszynie Spraw Społecznych Działoszynie pani Marta Patocka.
Uroczystość zakończono wzniesieniem toastu, wypiciem tradycyjnej lampki szampana, oraz uwieńczeniem czcigodnych Jubilatów na wspólnym zdjęciu.


Wakacje 2012
W ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży MGDK w Działoszynie zaplanował następujące formy zajęć.
Warsztaty plastyczne
Panowała tematyka wakacyjna. Dzieci tworzyły obrazy, malowały kamienie. Odbyły się również zabawy z masą solną. Nie zabrakło zagadek, rebusów i konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bajkowe malowanki. Wszystkie prace utworzyły wakacyjną galerię.
Dyskoteka
Dzieci, oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia w MGDK bawiła się przy dźwiękach nowoczesnej muzyki rozrywkowej. Oprócz wspólnego tańczenia przeprowadzono wiele zabaw i konkursów muzycznych. Wszyscy uczestnicy dyskoteki otrzymali drobne upominki.
Warsztaty animacyjne
Super zabawa podczas wspólnego pieczenia i fantazyjnego ozdabiania ciastek. Podczas degustacji były śpiewy, konkursy słowne i quizy. Na zakończenie odbyła się mini dyskoteka.
Zaplanowaną wycieczkę z ogniskiem z powodu urlopów pracowników przeniesiono na ostatni tydzień sierpnia. W miesiącu lipcu odbyły się zajęcia taneczne wg. harmonogramu ze wszystkimi grupami zespołu „Tęcza”.II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn
W dniu 24.06.2012 r. w hali sportowej w Działoszynie odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn.
W imprezie trwającej ponad 10 godzin udział wzięli zawodnicy z całej Polski. Pomysłodawczynią turnieju, oraz głównym organizatorem była p. Marzena Biedroń prowadząca Szkołę Tańca „ Dance Center”.
W bieżącym roku w turnieju wzięło udział 180 par tanecznych ( w ubiegłym roku 140). Wzrósł również poziom rywalizacji, gdyż w tym roku obejmował także kategorię B ( A najwyższa kategoria, H najniższa) przez co podniósł się również prestiż konkursu. Miejsca zdobyte przez pary zaliczane są do ogólnopolskiej punktacji Polskiego Towarzystwa Tanecznego, więc dobre wyniki procentują też awansem do wyższej kategorii.

Wszystkie występy zostały podzielone na 3 bloki konkursowe. W pierwszym występowali najmniej doświadczeni zawodnicy, a w ostatnim trzecim można było zobaczyć najlepszych. Umiejętności uczestników były oceniane przez sędziów z PTT, którzy w kilkuminutowych blokach muzycznych oceniali zawodników w tańcach latynoamerykańskich oraz standardowych. Najwięcej przedstawicieli mieli gospodarze, czyli klub taneczny "Dance Center", który wstawili 30 par.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także miejscowi zawodnicy m.in. Wiktoria Środa i Dawid Juszczak (I miejsce w kat. 12-13 G), Katarzyna Bociąga i Filip Tasarz (III miejsce w kat. 12-13 D), Julia Pop i Szymon Dąbrówka (I miejsce w kat. 8-9 H), Klaudia Jerzyk i Wojtek Cygan (IV miejsce w kat. 10-11 G) oraz Wiktoria Rogalewicz i Jakub Bugajski ( I miejsce w kategorii 10 - 11 H).
Zawody zakończyły się pokazem tanecznym zorganizowanym przez gospodarzy. Kolejna, trzecia edycja turnieju obejmie kategorię taneczną A, czyli najlepszą.Gala finałowa młodych talentów „Fartek” Pajęczno 2012
W dniu 17.06.2012 r. grupa taneczna „Mini Tęcza”, duety gitarowe, wraz z chórkiem „Do Re Mi” i solistami chórku brali udział w gali finałowej „Fartka”.
FARTEK, to Festiwal Artystów adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat, mieszkających na terenie powiatu pajęczańskiego. Jego zamierzeniem była przede wszystkim promocja młodych, utalentowanych wykonawców, twórców i odtwórców - umożliwienie im pokazania się, zaprezentowania swoich umiejętności, wystąpienia na dużej scenie przed publicznością oraz nawiązania ciekawych kontaktów w "branży".
FARTEK, to integracja i współpraca oraz wymiana środowiskowa idei, muzyków, tancerzy, aktorów... jak również szeroko pojmowana edukacja i promocja artystyczno-kulturalna.DZIEŃ DZIECKA
W dniu 3.06.2012 r. Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie, oraz Centrum Obsługi Turystycznej w Działoszynie zorganizowali Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji.
Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież zrzeszona w MGDK. Odbył się również fantastyczny pokaz tańca towarzyskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się liczne konkursy z nagrodami, oraz zabawy dla dzieci.
Program festynu:
- program chórku „ Do Re MI”
- program zespołu „ Tęcza” i „ Mini Tęcza”
- pokaz tańca towarzyskiego
- zabawy z Pelasią
Festyn znacznie skrócono z powodu wielkiej ulewy.„ Szlakami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego”
W dniu 29.04.2012 r. w gospodarstwie agroturystycznym pana Bogdana Draba zorganizowany został V Rekreacyjno Turystyczny Festyn „ Szlakami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego”.
Organizatorami festynu byli Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn pan Rafał Drab, radna Bożena Wcisło, sołtys Bogdan Drab wraz z rada sołecką, stowarzyszenie Kraina krętej Strugi, OSP w Kolonii Lisowice, oraz Miejsko Gminny Dom Kultury z Działoszyna.
W programie festynu odbyły się otwarte biegi przełajowe terenami rezerwatu przyrody. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali medale i dyplomy.
Około godz. 16.00 rozpoczęła się część artystyczna. W programie m.in.: - występy artystyczne dzieci ze Szkół Podstawowych z Kolonii Lisowice i Raciszyna - występy artystyczne dzieci i młodzieży z MGDK MDK Działoszyna. W festynie udział wzięli: soliści, oraz chórek Do Re Mi. - prezentacja kosmetyków z Oriflame: pokaz wykonywania maseczek kosmetycznych - promocja obszarów Natura 2000 w ramach ogólnopolskiego programu „ Bliżej natury”, wystawa zdjęć Szkolnego Koła OTOP Zimorodek ze Szkoły Podstawowej z Raciszyna.
Oprócz tego wystawa prac malarskich, rzeżby i rękodzieła, konkursy. Oczywiście było coś dla pokrzepienia żołądka, oraz wspólne śpiewy przy ognisku. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z udziałem zespołu muzycznego.IV Gminne Prezentacje Artystyczne Przedszkoli
W dniu 17. 04. 212 r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Działoszynie zostały przeprowadzone IV Gminne Prezentacje Artystyczne Przedszkoli. Przegląd miał na celu prezentacje dorobku artystycznego przedszkoli w różnych dziedzinach sztuki, aktywne i kreatywne wypełnianie czasu dzieci, oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych.
W bieżącym roku prezentacje obejmowały następujące dyscypliny artystyczne: plastykę, piosenkę, taniec, oraz małe formy sceniczne. Tematyka prezentacji była dowolna
Plastyka
Przedszkola wybierały 2 osoby uzdolnione plastycznie. Prace plastyczne dzieci wykonywały podczas trwania prezentacji scenicznych. Tematem prac były „Znaki wiosny”.
Taniec
Każde przedszkole przygotowało 1 taniec. Rodzaj tańca dowolny przy akompaniamencie własnym, lub z płyty CD.
Piosenka
Każde z przedszkoli zaprezentowało 1 dowolną piosenkę. Piosenkę wykonuje solista, duet, lub grupa dzieci do 5 osób.
Małe formy sceniczne Przedszkola prezentowały dowolny mini spektakl teatralny.
Reprezentacje wszystkich przedszkoli otrzymały max liczby punktów za każdą konkurencję. Wszystkie przedszkola otrzymały równorzędne I miejsca. Wszyscy uczestnicy prezentacji otrzymali dyplomy, nauczyciele podziękowania, natomiast grupy przedszkolne drobne upominki ( zestawy zabawek)."WARTA SONG 2012"
W dniu 31.03.2012 r. w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbył się X Regionalny Festiwal Wokalny „Warta – Song”.
Honorowy patronat nad festiwalem objął prezes Cementowni „ Warta” S.A. w Trębaczewie pan Dariusz Gawlak, oraz burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn pan Rafał Drab.
Sponsorami tegorocznego festiwalu byli:
burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn pan Rafał Drab,
Cementownia „Warta” S.A. na czele z prezesem panem Dariuszem Gawlakiem,
Nadwarciański Bank Spółdzielczy na czele z prezes panią Zdzisławą Tyką,
oraz przedsiębiorstwo Poski Trawertyn – Kopalnia Zalesiaki na czele ze współwłaścicielami panem Pawłem Granatowiczem i panem Przemysławem Wegnerem.
Do udziału w festiwalu swój udział zgłosiły 23 osoby z 9 ośrodków kultury, oraz szkół. W bieżącym roku zgłosiło się mniej solistów niż w latach poprzednich, zrezygnowaliśmy więc z etapu eliminacji i przeprowadzony został jedynie koncert finałowy.
Uczestnicy festiwalu prezentowali swoje umiejętności podzieli na 2 kategorie wiekowe:

 • młodsza kategoria wiekowa – 13 – 16 lat

 • starsza kategoria wiekowa – 17 – 21 lat
 • Każdy z wykonawców prezentował jedną, polską piosenkę. Styl i rodzaj muzyki był dowolony.

  Wszystkich uczestników oceniało jury w składzie:
  przewodniczący jury – pan Edward Warzycha – emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej z Raciszyna, wieloletni nauczyciel muzyki, członek Orkiestry Dętej Cementowni „ Warta”, oraz zespołu muzycznego „ Blok 3”, pasjonat regionalizmu, muzyk z zamiłowania,
  Pani Dominika Brożyna – absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, nauczyciel muzyki, laureatka 5 edycji festiwalu,
  Pan Grzegorz Przygodzki – lider zespołu muzycznego Lagap, dziennikarz gazety Kulisy Powiatu,
  Pani Paulina Borkowska – rzecznik prasowy prezesa Cementowni „ Warta” S.A. z Trębaczewa,
  oraz pani Iwona Mordalska – dyrektor Domu Kultury.
  Jury oceniające solistów brało pod uwagę następujące kryteria: warsztat wokalny, interpretację piosenek, dobór repertuaru, oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
  Młodsza grupa wiekowa
 • I miejsce – Natalia Panek - Młodzieżowy Dom Kultury Wieluń

 • II miejsce Klaudia Szmida – „ Moc Art” Zduńska Wola

 • III miejsce Katarzyna Zagórna - Młodzieżowy Dom Kultury Wieluń

 • Wyróżnienie – Karolina Zygoń MDK Działoszyn

 • Wyróżnienie – Julia Turkiewicz „ Moc Art.” Zduńska Wola

 • Starsza grupa wiekowa
 • I miejsce – Patrycja Stasiak - Młodzieżowy Dom Kultury Wieluń

 • Wyróżnienie – Agnieszka Szkudlarek - Młodzieżowy Dom Kultury Wieluń

 • Wyróżnienie – Jagoda Majtyka - Młodzieżowy Dom Kultury Wieluń

 • Nagroda Grand Prix przypadła Sandrze Czarnuch z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu.


 • XX FINAL WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
  SALA WIDOWISKOWA MGDK W DZIAŁOSZYNIE
  Ul. NARUTOWICZA 26
  8.01.2012r. NIEDZIELA
  START GODZ. 15.00  W programie:
  Orkiestra Cementowni „Warta”
  Zespół INSPIRATION, oraz soliści i duety gitarowe
  Przedszkole im. Jasia i Małgosi Trębaczew
  Szkoła Filialna Kolonia Lisowice
  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Raciszyn
  Przedszkole nr. 2 Działoszyn
  Przedszkole „Bajka” Działoszyn
  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka Działoszyn
  Zespół Tęcza, Mini Tęcza, The best dance
  Chórek Do Re Mi
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika Działoszyn
  Szkoła Podstawowa im. ks Jana Twardowskiego Trębaczew
  Publiczne Gimnazjum Trębaczew