AKTUALNOŚCI

NASZE PROPOZYCJE NA FERIE ZIMOWE 2021
Do 17 stycznia 2021 r. zostały przedłużone ograniczenia w działalności instytucji kultury, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zajęcia feryjne w MGDK nie są formą półkolonii. Stacjonarnie zostaną przeprowadzone jedynie próby oraz warsztaty z członkami stałych zajęć w celu przygotowania do nadchodzących wydarzeń kulturalnych.

Na profilu Facebookowym, platformie Zomm i You Tobe będą prowadzone inne nasze propozycje. Część oferty będzie skierowana tylko dla uczestników stałych zajęć MGDK, część będzie dostępna dla wszystkich.

Szczegółowy harmonogram zostanie przedstawiony wkrótce (niestety tak jak większość placówek przygotowaliśmy inne działania, które miały odbyć się w innym terminie).

Do 17 stycznia 2021 r. zostały przedłużone ograniczenia w działalności instytucji kultury, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Działalność instytucji kultury


Ograniczenia dotyczące instytucji kultury pozostają bez zmian. Do 17 stycznia br. obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń z udziałem publiczności oraz realizowania czynności związanych z bezpośrednią obsługą zewnętrznych użytkowników. Zakaz obejmuje również organizowanie wydarzeń na otwartej przestrzeni.

Przy uwzględnieniu zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu mogą być prowadzone następujące działania:

    próby i ćwiczenia, które są niezbędne do przygotowania wydarzeń artystycznych,
    nagrania fonograficzne i audiowizualne,
    udostępnianie przestrzeni i zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu,
    udostępnianie do zwiedzania lasów, parków i ogrodów zabytkowych, należących do instytucji kultury.


Wszystkie inne formy działalności kulturalnej związane z udziałem publiczności, takie jak koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmów, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, wernisaże czy udostępnianie zbiorów przez muzea będą mogły odbywać się jedynie w przestrzeni wirtualnej.

Część 1

Część 2

Część 3

Dodatek
Drodzy Państwo u nas już powoli robi się świątecznie.

Serdecznie zapraszamy na nasze najbliższe wydarzenia……

Już w najbliższą środę tj. 9 grudnia Elfy i Mikołaj odwiedzą dzieci wygodni i bezpiecznie przed komputerem w domu. Podczas spotkania na żywo zostaną przeprowadzone zabawy, konkurencje i zadania, będzie również spotkanie z Mikołajem, który zwróci się do każdego dziecka.

Wszystkich natomiast zapraszamy na wyjątkowe, premierowe show „Opowieść wigilijna”. Zobaczymy na żywo niesamowitą sztukę malowania piaskiem i światłem. W domowym zaciszu przypomnimy sobie co w życiu jest naprawdę ważne.

Kolejnym wydarzeniem jest Kiermasz Twórczości Bożonarodzeniowej, oczywiście też prowadzony w sieci. Można obejrzeć i oczywiście zakupić dekoracje, ozdoby, prezenty jednym słowem wyjątkowe produkty ręcznie wykonane przez lokalnych twórców, stowarzyszenie i placówki oświatowo wychowawcze.

Utworzono nową stronę pod poniższym linkiem.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY NA FACEBOOK Pomagajmy, wspierajmy i kupujmy lokalne produkty od naszych sąsiadów, znajomych, przyjaciół…

Serdecznie zachęcamy do nadsyłania nagrań fragmentów jasełek, kolęd, pastorałek, piosenek i świątecznych układów tanecznych, życzeń itp. Nagrania mogą być nadesłane przez placówki oświatowe oraz indywidualnie. Wszystkie nagrania stworzą niepowtarzalny Koncert Świąteczny.

Mamy jeszcze dwie niespodzianki, ale to w najbliższym czasie…. Uważnie obserwujcie nasz profil oraz stronę szczegóły już wkrótce.

Służymy wszelką pomocą, mamy jeszcze wolne miejsca na spektakle zachęcamy do kontaktu email: julita@mgdkdzialoszyn.pl oraz Tel. 530 712 199Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zaprasza na wydarzenie online Opowieść Wigilijna - Bożenarodzeniowe Rodzinne Show

SOBOTA, 12 GRUDNIA 2020 O 18:30 UTC+01 – 19:30 UTC+01

Widziałeś już „Opowieść Wigilijną"?
W takiej odsłonie na pewno nie!
Teatr Piasku Online serdecznie zaprasza na wyjątkowe premierowe show pt.: „Opowieści Wigilijne"
https://teatrpiasku.pl/online
Zobaczmy na żywo niesamowitą sztukę malowania piaskiem, pozostając w domowym zaciszu.
Usiądźmy wygodnie i razem z bliskimi dajmy się ponieść Bożonarodzeniowej atmosferze. Przypomnijmy sobie, co w naszym życiu tak naprawdę jest ważne.
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny zaprasza na rodzinne show pt.: „Opowieści Wigilijne" malowane piaskiem i transmitowane na żywo w Twoim domu przez Internet!

Do zobaczenia na https://teatrpiasku.pl/online

Nagranie transmisji będzie dostępne do obejrzenia do godziny 24 dnia następnego.
Zainteresowane osoby proszę w wiadomości prywatnej o podanie adresu e mail, Państwa adresy zostaną przekazane do Teatru następnie zostanie wysłany link pod którym będzie można obejrzeć spektakl. Ilość miejsc ograniczona.


Zdolny, inspirujący, obiecujący, młody człowiek, o którym być może jeszcze wszyscy nie słyszeli, a warto….

Drodzy Państwo chcemy przybliżyć sylwetkę kolejnego mieszkańca naszej gminy, który zasługuje w stu procentach na tytuł Młody Kreatywny.

Szymon Dąbrówka 16 lat. Muzyką interesuje się od dziecka. Gra na takich instrumentach jak ... czytaj więcej


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

Sytuacja epidemiologiczna nie pozostawia złudzeń - w najbliższym czasie powinniśmy dbać o siebie, naszych bliskich, ograniczyć wychodzenie z domu o przemieszczanie się tylko do sytuacji, kiedy jest to naprawdę konieczne. Żałujemy, ale prawdopodobnie nie będziemy mogli zorganizować Kiermaszu Świątecznego.

Jedno jest pewne święta będą na pewno.

Chcemy, by mieszkańcy naszej gminy, w tym trudnym dla wszystkich czasie, poczuli klimat i magię świątecznych dni. Tegoroczny Kiermasz Twórczości bożonarodzeniowej przenosimy do sieci odbędzie się online. Tworzycie Państwo wspaniałe ozdoby, bombki, dekoracje, przepyszne ciasta, pierniki, pierogi (już mi się śnią).

Zainteresowane osoby proszę o kontakt e-mail: julita@mgdkdzialoszyn.pl myślę, ze wspólnie wypracujemy nową ofertę. Moja propozycja to: przesłanie opisu Państwa oferty, 2-3 zdjęcia oferty, informacja gdzie i w jaki sposób można zamówić. Oferujemy wszelką pomoc i jesteśmy otwarci na państwa propozycje.

Wspierajmy siebie nawzajem. Kupujmy wyjątkowe produkty od wspaniałych wystawców z Naszej Gminy.


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie z ogromną przyjemnością podaje wyniki XXII Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej Wieluń 2020.

Kategoria I: soliści, kl. I – III szkoły podstawowej:
Lena Kuc Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie II MIEJSCE
Natalia Cybulska Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie WYRÓŻNIENIE

Kategoria II: soliści, kl. IV – VI szkoły podstawowej
Sara Pilarska Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie WYRÓŻNIENIE

Bardzo dziękujemy za udział uczestników zajęć wokalnych w konkursie, za Waszą pracę i reprezentowanie naszej placówki. Z całego serca życzymy wielu sukcesów.

Słowa podziękowania kierujemy również do instruktora p. Karoliny Egeman, która wspaniale przygotowała dziewczynki.

Protokół z posiedzenia Jury dostępny tutaj


Miejsko – Gminny Dom Kultury prezentuje Państwu utwory patriotyczne w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych. Utwory te biorą również udział w XXII Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej.

KONKURS PLASTYCZNY "NIEPODLEGŁA"Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie składa serdeczne podziękowanie dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Raciszynie oraz Szkoły Filalnej w Kolonii Lisowice za udział uczniów w konkursie plastycznym „Niepodległa”.

Dziękujemy za zainteresowanie nauką, wciągnięcie w temat, pasję odkrywania i poznawania. Dziękujemy za wiarę w uczniów i stworzenie im możliwości wykazania swoich umiejętności. Dziękujemy również za to, że zawsze, w każdej sytuacji jesteście Państwo z nami.

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania! (B. Conklin)


KONKURS PLASTYCZNY "NIEPODLEGŁA"Organizatorem konkursu ph. „Niepodległa" był Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie.
Celem konkursu było: podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości i patriotyzmu, oraz rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było stworzenie kreatywnej, pomysłowej i kolorowej pracy plastycznej o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.

Konkurs miał charakter indywidualny i skierowany był do uczniów gminnych szkól podstawowych. Prace miały być oceniane w 3 grupach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, oraz klasy VII – VIII.


KONKURS "MÓJ ZWIERZAK, MÓJ PUPIL, MÓJ PRZYJACIEL"


Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie zorganizował konkurs internetowy „Mój zwierzak, mój pupil, mój przyjaciel”.
Ten konkurs był dla tych, którzy są przyjaciółmi zwierząt. Każdy kto posiada pupila wie, jak ważne miejsce zajmuje w jego życiu. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną inwencją twórczą, prezentując portrety ukochanych zwierzaków. Zdjęcia są pomysłowe, a pupile przeurocze. Widać również ilu macie Państwo znajomych…
Bardzo dziękujemy, że odpowiedzieliście państwo na nasz apel, utwierdziło nas to w przekonaniu, że warto, tworzyć nowe konkursy i ciekawe wydarzenia.


Zdolni mieszkańcy naszej gminy.

Drodzy Państwo chcemy przybliżyć sylwetkę mieszkanki naszego miasta, osoby niezwykle pogodnej, skromnej i niewątpliwie utalentowanej.

Pani Maria Mielczarkowska nauczycielka, obecnie na emeryturze. Jak sama powiedziała wielu rzeczy nauczyła się od swojej mamy oraz w szkole podczas zajęć prace ręczne. Cały czas udoskonala swój warsztat, szuka nowych rozwiązań i pomysłów. Po przejściu na emeryturę miała więcej czasu, a należy do osób, które nie usiądą bezczynnie ...


Uwaga konkurs.

Kto ma jakieś zwierzątko domowe – psa, kota, króliczka, kanarka, papugę, chomika, ewentualnie słonia czy żyrafę łapka w górę. Zapewne potraficie rozmawiać o swoim pupilu godzinami: a jaki mądry, a jaki piękny, jak na mnie czeka, co lubi itp. itd.
Czy nie uważacie, że trzeba się tym kochanym zwierzakiem pochwalić?
Zapraszamy więc do udziału w konkursie online „ Mój zwierzak, mój pupil, mój przyjaciel”

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1. sfotografować swojego pupila – wystarczy zrobić zdjęcie zwykłym telefonem, ale im bardziej śmieszne, zaskakujące, czy niezwykłe tym lepiej
2. przesłać zdjęcie drogą elektroniczną na adres julita@mgdkdzialoszyn.pl, lub w wiadomości prywatnej na Facebooku ( profil MGDK lub Julita Bociąga)
3. przesłać zgodę na publikację zdjęcia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych – imię i nazwisko laureatów, zgodę wypełnia i podpisuje rodzic/opiekun.
4. termin nadsyłania zdjęć do 2 listopada b.r.
5. publikacja zdjęć od dnia 3 listopada.
Od tego momentu będzie można głosować, wygrają 3 zdjęcia, które zdobędą najwięcej polubień
Głosowanie trwa do 8.11.2020 do północy. Zwycięzców ogłosimy w kolejnym dniu.
6. Nagrody do wyboru Pastele do tkanin 15 kolorów- zestaw z koszulką, lub pamiętniki.

• Oświadczam, iż wyrażam/nie wyrażam zgodę/y na nieodpłatną publikację zdjęcia na potrzeby konkursu organizowanego przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie.

• Oświadczam, że wyrażam/nie wyrażam zgodę/y na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka/ podopiecznego …………………………………………………………………….…………
(imię i nazwisko dziecka)
przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie na potrzeby niezbędne do realizacji konkursu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/we (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE.L Nr 119.1) oraz z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000)


Drodzy Państwo!

Żyjemy w bardzo trudnym czasie. Obawiamy się o zdrowie swoje i najbliższych, pracę, szkolnictwo, dalszą rzeczywistość…. Myślę, że nie wrócimy szybko do rzeczywistości sprzed marca tego roku…. nie ma w tej chwili powrotu, ale jest nowy początek. Tak jak większość instytucji, szkół, biur będziemy kontynuować ile tylko będzie to możliwe zajęcia, spotkania stacjonarne równocześnie będziemy przechodzić na pracę zdalną.

Postaramy się zapewnić Państwu chociaż kilka chwil rozrywki, podsunąć ciekawe pomysły, konkursy, zaprosimy na wirtualne wystawy itp. Cały czas uczestniczymy w szkoleniach, webinariach, spotkaniach online, skąd czerpiemy wiedzę i nowe inspiracje. Najgorszą barierą jednak są dla nas sprawy techniczne: zoom, padlet, canva, jamboard. Minie trochę czasu zanim nauczymy się efektywnie pracować na nowo… Przynajmniej ja się pochwalę, że nie ma rzeczy komputerowo – internetowej, której nie zepsuję.
Mamy tylko jedną prośbę, bądźcie Państwo z nami.
W dniu 10 października 2020 r. w miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbył się koncert podsumowujący.

"Jesienne spotkania z folklorem" w ramach zadania "Zahulam tak, jak mój ojciec i dziad".

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020. W koncercie udział wzięły: zespół Magurzanie, zespół Bałdrzychowianie oraz gospodarze zespół folklorystyczny Trębaczewianie.Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zaprasza na wystawę " Wielki łuk Warty w obiektywie". Wystawa prac autorstwa p. Piotra Dudka.

Wystawa czynna w godzinach pracy MGDK.
Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Wystawa „Wielki Łuk Warty w obiektywie” to ponad 40 zdjęć ptaków, ssaków, owadów, roślin i krajobrazów. Fotografowanie przyrody z bliska wymaga często ogromnej wytrwałości i cierpliwości. Dla Piotra Dudka spektakularne kadry nie są jednak celem samym w sobie, lecz sposobem budowania świadomości ekologicznej.
Równie zachwycające, co robione z ukrycia portrety ptaków i ssaków w ich naturalnych pozach, są zdjęcia Piotra Dudka wykonane w technice makro. Odkrywają one przed nami sekretny świat przedziwnych kształtów roślin, nadają majestatyczności motylom, ważkom, czy pająkom. Uczą pokory, uświadamiając, że każde stworzenie ma swoje ważne miejsce w złożonym ekosystemie. Jednocześnie są te zdjęcia małymi dziełami sztuki, w których umiejętnie „odmalowane” tło robi czasem większe wrażenie aniżeli bohater pierwszego planu.

Wszystkie prezentowane zdjęcia powstały na obszarze Wielkiego Łuku Warty, który uchodzi za najpiękniejszy i najwartościowszy przyrodniczo odcinek całego biegu rzeki.

Już od 5 października w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie będzie można obejrzeć zapierające dech w piersi fotografie nadwarciańskich krajobrazów, flory i fauny.

Autorem fotografii Piotr Dudek to rodowity wielunianin, pasjonat fotografii przyrodniczej i miłośnik natury. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty, popularyzatorem piękna lokalnej przyrody, inicjatorem wiosennych plenerów fotograficznych na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, wolontariuszem na rzecz ochrony środowiska, sympatykiem Greenpeace. Przyroda i ekologia to jego pasja. Nie fotografuje zawodowo. Stosuje wiele technik i ma swoje ulubione tematy, wśród nich zbliżenia makro oraz portrety ptaków i ssaków.Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie zaprasza na zajęcia.

Wiek uczestników 7-14 lat, planowane zajęcia w piątki w godzinach popołudniowych. Uczestnicy zajęć otrzymują druk swoich prac. Zajęcia będzie prowadzić instruktor zewnętrzny. Koszt cyklu 4 zajęć - 150 zł. Każde zajęcie trwa - 75 minut.

"Nowy wymiar edukacji dla dziecka, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość.

Nasze zajęcia obejmują trzy bloki tematyczne: drukowanie 3D, projektowanie 3D oraz skanowanie 3D. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obsługą drukarki 3D oraz skanera 3D, a także zostaną wprowadzeni w tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów. Uczestnicy poznają cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce 3D. To i wiele, wiele więcej wydarzy się na naszych zajęciach, na które serdecznie zapraszamy!
UWAGA. ZWOLNIŁY SIĘ 4 MIEJSCA NA BAJKĘ!

Klub Spotkań Filmowych zaprasza w najbliższy piątek na bajkę.

Seans BEZPŁATNY

Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie, ul. Narutowicza 26 A (wejście bramą)

godz. 16.30
Wymagane zapisy - tel. 530 712 199 (sms) lub komentarz na Facebooku
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.


Nasz przyjaciel dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk. Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie ogłasza zapisy na zajęcia projektowania, skanowania i drukowania w 3D. Wiek uczestników 7-14 lat, planowane zajęcia w piątki w godzinach popołudniowych. Uczestnicy zajęć otrzymują druk swoich prac. Zajęcia będzie prowadzić instruktor zewnętrzny. Koszt cyklu 4 zajęć - 150 zł. Każde zajęcie trwa - 75 minut.


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

już od jutra tj. 3.09.2020 r. (czwartek) zapraszamy na zajęcia plastyczne o godz. 16.00. Mamy jeszcze wolne miejsca. W przypadku większej ilości chętnych osoby będą podzielone na mniejsze grupy.

Informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa są dostępne na stronie www.mgdkdzialoszyn.pl zakładka COVID - 19 będą również przekazane zainteresowanym rodzicom przed zajęciami.

Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

zajęcia Aerobiku/Fitnes zaczynamy od kolejnego poniedziałku tj. 14.09. 2020 r. Bardzo się cieszymy, że tyle Pań jest zainteresowanych naszą ofertą. Niestety nadal jesteśmy w czerwonej strefie i nadal obowiązują obostrzenia regionalne oraz procedury bezpieczeństwa stosowane w naszym Domu Kultury.

Zainteresowane osoby będą ćwiczyły w małych grupach (żeby zachować obowiązujący dystans społeczny), przed i po zajęciach sala będzie dezynfekowana oraz wietrzona. Szczegółowe procedury zostaną przedstawione wszystkim uczestnikom przed zajęciami, dostępne są również na stronie www.mgdkdzialoszyn.pl w zakładce COVID - 19.

Wszyscy uczestnicy zajęć muszą wypełnić specjalne deklaracje (przed zajęciami).

Termin zajęć: poniedziałki oraz środy, godziny podamy dokładnie w najbliższy wtorek 8.09.

Nie będzie zajęć Zumby tylko Aerobik/Fitnes. Niestety nie prowadzimy już zapisów, nowe, chętne osoby prosimy o deklaracje udziału w późniejszym terminie (wyjście z czerwonej strefy).

Cieszymy się, zapraszamy.

Drogie Panie. Jeżeli czujecie się troszkę jak ja tzn. jak miś zimą, to jest coś dla nas. Miejsko – Gminny Dom Kultury zaprasza na zajęcia Aerobiku, podczas których kształtujemy sylwetki, spalamy kalorie, ale przy tym dobrze się bawimy. Zajęcia pozytywnie wpływają na stan ciała i ducha. Stanowią świetną formę spędzania czasu w długie jesienne i zimowe wieczory.

Zajęcia skierowane i dostosowane dla Pań w każdym wieku. Zajęcia będą płatne, prowadzi licencjonowana instruktorka z dużym doświadczeniem.

Zainteresowane osoby prosimy o zapisy: wiadomość na Facebooku, email: julita@mgdkdzialoszyn.pl oraz tel. 530 712 199, 43 84 13 541.

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na stacjonarne zajęcia edukacyjne.

Wstępny plan zajęć:

wtorek – zajęcia wokalne
środa – zajęcia rytmiczne i taneczne
czwartek – zajęcia plastyczne
piątek – zajęcia taneczne i rytmiczne

Zajęcia będą odbywały się zgodnie z procedurami bezpieczeństwa wprowadzonymi na czas pandemii Covid 19. Uczestnicy zajęć muszą dezynfekować ręce oraz nosić w przestrzenie wspólnej maseczki lub przyłbice. Podczas zajęć tanecznych, ruchowych oraz związanych z emisją głosu zakrycie ust i nosa nie jest wymagane. W celu zapewnienia odpowiedniego dystansu podczas zajęć uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy. Po każdej grupie będzie przerwa w celu dezynfekcji, wietrzenia oraz zmniejszenia kontaktu pomiędzy grupami.

Zmian jest sporo, ale bardzo chcemy chociaż częściowo wrócić „do normalności”, widzieć Wasz uśmiech, radość. Widzieć, że Dom Kultury na nowo tętni życiem. Bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać.

Bardzo prosimy o zapisy chętnych osób pomoże nam to ustalić odpowiednie godziny zajęć oraz liczebność grup. Wszelkie informacje: wiadomość na Facebooku, email: julita@mgdkdzialoszyn.pl oraz tel. 530 712 199, 43 84 13 541


Czas biegnie nieubłaganie i niestety część wakacji już za nami. Wypoczynek letni to dla dzieci i młodzieży szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Wakacyjny czas tradycyjnie starał się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku.

Warsztaty wokalne w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Działoszynie.
Wspaniałe warsztaty, dużo nauki, dużo energii, pełna moc... Tym razem piosenka „do grającej szafy grosik wrzuć”. Warsztaty wokalne prowadziła p. Karolina Egeman.

"Wakacyjne spotkanie z maskotkami"

W minioną sobotę Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie zorganizował mini festyn plenerowy ph. Wakacyjne spotkanie z maskotkami. Festyn odbył się w parku Strażaka. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji: pokaz baniek mydlanych, konkurencje sportowe, zabawy i tańce z żywymi maskotkami oraz wiele konkursów. Dużo śmiechu przyniósł rozegrany między dwoma drużynami mecz wodnymi balonami. W tej konkurencji swoimi umiejętnościami mogli się pochwalić również rodzice. Podczas festynu bawił się z nami Scooby Doo, Goofy, królik Bugs, Minionek – ależ on był niegrzeczny oraz hit ogromny Miś znany m.in. z filmu Misiek w Nowym Yorku.

Na zakończenie nieplanowana nagroda. Wszystkie dzieci mogły odbyć przejażdżkę po parku autem Scoobiego. To była dopiero niespodzianka….

Wspaniałą zabawę przerwaliśmy na kilka minut około godz. 17.00. godziny W. Po krótkim przypomnieniu o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli i ginęli, żebyśmy my mogli żyć, uczyć się, bawić w wolne Polsce.

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za przybycie, za wspaniałą zabawę i odpowiednią postawę podczas krótkiej lekcji historii, której nie możemy zapomnieć.

Zdjęcia


W miniony weekend tj. 24.07-26.07.2020 r. w Parku Strażaka w Działoszynie odbył się III Ogólnopolski Zlot Foodtrucków.

Imprezę objął swoim patronatem burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafał Drab. Na miłośników jedzenia czekało wiele kulinarnych atrakcji. Nie obyło się bez konkursów i niespodzianek dla dzieci, na które czekało m.in. wesołe miasteczko. Było pysznie, wesoło, kolorowo i bezpiecznie. Z powodu zaleceń bezpieczeństwa odwiedziło nas w tym roku tylko 10 żarciowozów. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku uda nam się zorganizować kolejny Zlot w pełnej obsadzie i ze wszystkimi atrakcjami.

Serdecznie dziękujemy osobom, bez których nie byłaby możliwa organizacja imprezy m.in.:
- Burmistrzowi Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafałowi Drabowi,
- Wydziałowi usług komunalnych, remontowych i budowlanych na czele z p. Mariuszem Szelągiewiczem i p. Marzeną Krysiak,
- P.P.H.U. Insder na czele z p. Marcinem Derek,
- osobom prywatnym, które udzieliły zgody na zamieszczenie reklam imprezy


Zdjęcia


Już w ten weekend tj. 24-25-26 lipca ! do Działoszyna zjechały Food Trucki z całej Polski na III Ogólnopolski Zlot Foodtrucków.

Na imprezę zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn oraz Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie.

Na gości czekać będą aromatyczne dania m.in kuchni meksykańskiej, włoskiej, tajskiej, węgierskiej.... będzie czekać ciekawa muzyka i wspaniała atmosfera. Przewidziane są również dodatkowe atrakcje m.in. strefa dla dzieci - mini wesołe miasteczko, brokatowe tatuaże i kolorowe warkoczyki. Odbędą się również konkursy z nagrodami. Będzie pysznie, wesoło, kolorowo, eco i co najważniejsze będzie bezpiecznie (odstępy w kolejkach, odpowiednio ustawione Food trucki, odległości pomiędzy miejscami siedzącymi, dania na wynos, płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki, wywieszone instrukcje).

Instrukcje bezpieczeństwa:
��Na każdym stoliku, na każdym z Żarciowozów, będziemy Was informować jak dbać o siebie i innych. Musimy przywyknąć do taśmy odgradzającej, ale damy radę, bo jak nie my to kto.

DO ZOBACZENIA! - Park Strażaka w Działoszynie, 24.07-26.07.2020

https://www.facebook.com/zarciowozyn
https://www.facebook.com/events/1406171622895663Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:


w związku z dużym zainteresowaniem zajęciami "Akademia Youtobera" jeżeli nadal będą zainteresowane osoby możemy zorganizować zajęcia "Wakacje z Minecraft" w sierpniu. Chętne osoby prosimy o zapisy na podany (na plakacie) nr tel, lub komentarz pod postem.

Ważna informacja dla uczestników warsztatów wokalnych.


Podczas warsztatów będzie nauka utworu "Do grającej szafy grosik wrzuć" w wersji Buffo.
Bardzo prosimy, żeby dzieci przed warsztatami zapoznały się - posłuchały utworu.
Uwaga! Ważna informacja - zmiana godziny warsztatów.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00 (nie o godz 10.00) spotykamy się w MGDK godz. 8.50.

Już w najbliższy wtorek godz. 9.00 MGDK zaprasza na artystyczne warsztaty rękodzieła prowadzone online z Osikowe Doliny.

Uczestnicy zajęć będą uczestniczyć w warsztatach online i samodzielnie wykonywać kota z wiórów drewna osikowego. Każdy może zabrać swoją pracę do domu.
"Nowoczesne Wiórkarstwo", to niebanalna forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Naturalny surowiec, wiórki drewna osikowego jest bezpieczny dla alergików.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
Prosimy chętne osoby o zapisy.


Prowadząca warsztaty p. Karolina Egeman

Wokalistka, trenerka wokalna, certyfikowana instruktorka zajęć w Studio Piosenki "Metro". Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego, posiada uprawnienia pedagogiczne. Brała udział w wielu kursach i warsztatach zarówno wokalnych, jak i teatralnych m.in. warsztaty amerykańskiej metody śpiewu Speech level singing, warsztaty duńskiej metody pn. Kompletna Technika Wokalna, warsztaty prowadzone przez znanych artystów takich jak Krystyna Prońko, Paweł Serafiński. Ukończyła klasę o profilu aktywności twórczej, gdzie zdobyła wiedzę w zakresie edukacji artystycznej. Obecnie odbywa studia podyplomowe na kierunku Nauczanie muzyki i historii muzyki.
Czas biegnie nieubłaganie i niestety część wakacji już za nami. Wypoczynek letni to dla dzieci i młodzieży szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Wakacyjny czas tradycyjnie stara się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, sportowych, rekreacyjnych. Nie zabrakło wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Harmonogram zajęć był bardzo często modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji.


"Wakacyjne spotkanie z maskotkami"
Park Strażaka w Działoszynie
1.08.2020 r. sobota godz. 16.00

Wszyscy lubimy bajki i chętnie je oglądamy. Z niektórymi postaciami z bajek można będzie się przywitać podczas mini festynu.
Animatorzy z grupy Rytmiks przeprowadzą różne konkurencje, zawody, będzie zumba, pokaz iluzji i wiele innych atrakcji. Będzie kolorowo, wesoło, ale jednocześnie będzie bezpiecznie.
Animatorzy będą w strojach maskotek, zapewnione zostaną płyny do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe.
Ponieważ festyn odbędzie się w przestrzeni otwartej nie ma obowiązku zakładania maseczek. Z doświadczenia jednak wiemy, że podczas zabawy trudno jest utrzymać wymagany dystans, prosimy więc w miarę możliwości o zakrycie ust i nosa.Spektakl teatralny "Przygody świnek"

Przedstawiają aktorzy studia Krak Art z Krakowa
MGDK w Działoszynie ul. Narutowicza 26 A
31.07.2020 r piątek godz. 18.00
Wstęp wolny

Trzy wesołe świnki chcą być nieco bardziej odpowiedzialne. Zamiast bawić się i dokazywać postanawiają wybudować domki. Jednak na drodze do ich szczęścia staje zły wilk, który myśli tylko o tym, jak schrupać nasze różowe bohaterki...
Kolorowa i pełna humoru bajka uczy najmłodszych widzów, że warto być rzetelnym i obowiązkowym, a pracowitość popłaca.

Przypominamy i zapraszamy już w najbliższy piątek tj. 3 lipca o godz. 16.00 w Klubie Spotkań Filmowych zostanie wyświetlona bajka pt. TOY STORY część 4 Seans bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wymagane zapisy tel. 530 712 199 lub wiadomość na Facebooku.

Chudy zawsze znał swoje miejsce w świecie. Jego priorytetem była opieka najpierw nad Andy’m, a później Bonni. Teraz bohater bierze pod swoje skrzydła również ukochaną, nową zabawkę Bonnie - Sztućka. Co więcej, nieoczekiwana podróż pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…Czwarta część przygód kultowych bohaterów z Pixar Animation Studios. W poruszającym wyobraźnię i pełnym emocji kinie dla najmłodszym rodzice i opiekunowie znajdą też coś dla siebie. Reżyserem produkcji jest dwukrotny zdobywca nominacji do Oscara Josh Cooley (W głowie się nie mieści).


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

organizujemy wycieczkę do ZOO Safarii w Borysewie
.

Termin 14.07.2020
9:00 – 11 :00 Przejazd na trasie Działoszyn – Borysew
11:00 – 13:00 Zwiedzanie ZOO
13:00 – 14:00 Czas wolny
14:00 – 16:00 Powrót wycieczki do Działoszyna

Cena: 60 zł/ przy 40 uczestnikach

Ponieważ nie możemy zapewnić odpowiedniej opieki wszystkim uczestnikom wycieczki ilość miejsc dla dzieci bez opiekuna - ograniczona, pozostałe dzieci uczestniczą w wycieczce pod opieką osoby dorosłej.

Cena obejmuje: bilety wstępu do ZOO, przejazd autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, opiekę pilota, opłaty drogowo – parkingowe, realizację programu. Jest rozporządzenie o odmrożeniu w kraju wycieczek, imprez turystycznych, autokarów powyższa propozycja jest przygotowana w oparciu o pytania rodziców, do których należy ostateczna decyzja.2020_teddyeddie (446 kB)
Zapraszamy na Wakacje z Domem Kultury.

W programie m.in. zajęcia ekologiczne, warsztaty wokalne, zabawy w programowanie, malowanie na folii, guzikowe rękodzieło, tworzenie lapbooków, memory, maraton taneczny, spotkania w Klubie Filmowym i wiele, wiele innych. Szczegółowy plan już w kolejnym tygodniu. Zajęcia będą prowadzone zgodnie z procedurami bezpieczeństwa Covid - 19.

Zgłoszenia chętnych osób na adres e-mail: julita@mgdkdzialoszyn.pl, na profilu na Facebooku oraz telefonicznie 530 712 199.

WAKACJE Z DOMEM KULTURY - wakacyjny plan zajęć

ZGODA - OŚWIADCZENIE RODZICÓW / OPIEKUNÓW na uczestnictwo w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie

Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 22/2020 Dyrektora MGDK w Działoszynie z dnia 10.06.2020r. OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

Załącznik nr 3 do Zarządzenia nr 22/2020 Dyrektora MGDK w Działoszynie z dnia 10.06.2020r.DEKLARACJA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

Klub Spotkań Filmowych działający w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Działoszynie zaprasza na seans filmowy: pt. "KRÓL LEW 2" termin - 26.06.2020 r. godz. 16.00 cena biletu - bezpłatnie, ilość miejsc - 12 osób. Wymagane zapisy tel. 530 712 199

Fabuła filmu "Król Lew" opowiada historię młodego lwa Simby, którego szczenięce lata zostają zakłócone poprzez nieoczekiwane wydarzenia w królestwie zwierząt. Ojciec Simby, Mufasa (James Earl Jones) przekazuje informację, iż jego syn jest następcą tronu. Nie podoba się to poprzedniemu dziedzicowi, stryjowi lwa Skazie (Chiwetel Ejiofor). Dokonuje on zamachu stanu, w wyniku którego młody Simba zostaje wygnany z królestwa.

Lew napotyka na swojej drodze dwójkę zwierząt: guźca Pumbę (Seth Rogen) oraz surykatkę Timona (Billy Eichner). Po wspólnie spędzonym czasie pomagają mu oni w przeżyciu na wygnaniu i dają nadzieję na powrót do królestwa. Dorosły Simba (Donald Glover) wraz ze swoimi kompanami dokonuje rewolty i pragnie odzyskać to, co mu się należy. Nie będzie to jednak takie proste, bowiem Skaza nie zamierza poddać się bez walki. Jak potoczą się losy lwiego bohatera i kto ostatecznie obejmie tron?


Klub Spotkań Filmowych działający w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Działoszynie zaprasza na seans filmowy: pt. " Chłopiec z burzy" termin - 23.06.2020 r. godz. 17.00 cena biletu - bezpłatnie, ilość miejsc - 12 osób. Wymagane zapisy tel. 530 712 199

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.W związku z uchyleniem przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn zarządzenia nr 58/2020 oraz akceptacji zarządzenia nr 21/2020 (dyrektora MGDK) informujemy, że od dnia 17.06.2020r (środa) wznawia swoją działalność.

Kochani czekamy na Was, strasznie za Wami tęsknimy, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, żebyście byli bezpieczni. Najważniejszą dla nas sprawą jest zdrowie Wasze i Waszych bliskich, wznawiamy działalność wg. specjalnie opracowanych wytycznych, ale obiecujemy, że będziemy "fajnie" się bawić. Przygotowaliśmy dla Was już plan działania. Już wkrótce szczegóły.


Ankieta dotycząca potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Działoszyn

Szanowni Państwo,

Kierujemy do Państwa ankietę ponieważ chcemy poznać opinie i potrzeby związane z naszym Domem Kultury i uczestnictwem w jego ofercie.
Ankieta jest anonimowa. Pytania mają charakter zamknięty i otwarty. Informacje zebrane od Państwa pozwolą nam na opracowanie optymalnej oferty kulturalnej.
Ankieta zostanie umieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy www.dzialoszyn.pl, na stronie Domu Kultury www.mgdkdzialoszyn.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook. Wersja papierowa będzie dostępna po otwarciu MGDK.
Bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety i przesłanie jej, dostarczenie (posiadamy skrzynkę na listy na zewnątrz budynku), sfotografowanie itp. do dnia 1.08.2020 r.

Informacje przez nas zebrane mają charakter jedynie statystyczny i nie będą udostępniane innym podmiotom, zgodnie z treścią ustawy z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883).

Ankieta dotycząca potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Działoszyn


Wiadomość PETARDA!

Po wakacjach Szkoła Języków Obcych Sparrow będzie prowadzić kursy języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat w Działoszynie! Kursy będą prowadzone fantastyczną metodą TEDDY EDDIE, znaną w całej Polsce!
Rodzicu, jesteś zainteresowany kursem dla swojego dziecka w naszym mieście? Zanim oficjalnie wystartujemy z zapisami na kurs w nowym roku szkolnym, już teraz razem Z Miejsko – Gminnym Domem Kultury w Działoszynie chcemy zaprosić Cię wraz z pociechą na naszą przedwakacyjną lekcję pokazową w Działoszynie.

Wstępne terminy lekcji pokazowej 02.07 i 07.07 w godzinach 17:00-19:00.
Miejsce: Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie, ul. Narutowicza 26 A
Terminy zależne od zniesienia lokalnych obostrzeń.

Ilość miejsc ograniczona.
Informacje o kursach oraz zapisy na stronie:
https://teddyeddie.sparrow.szkola.pl/

Lekcja pokazowa to dla Was szansa, aby przekonać się, że kurs Teddy Eddie jest:

przyjazny - bo odbywa się w formie ZABAWY w niewielkich grupach i ładnych, kolorowych salach
ambitny - bo zawiera wyjątkowo duży zasób słów (wprowadzanych i ćwiczonych zawsze w zdaniach) oraz tekstów
bliski - bo uczy naturalnego przyswajania języka i prawdziwej komunikacji
bogaty - ze względu na materiały językowe pozwalające na całkowite "zanurzenie się" w języku obcym
elastyczny - bo zaspokaja potrzeby dzieci w różnym wieku na różnym poziomie
wielopoziomowy - bo gwarantuje rozwój i płynne przejście na kolejne poziomy oraz kontynuację procesu nauczania
wesoły - bo zawiera dużo dziecięcego humoru i bajkową oprawę
wiarygodny - bo zasady licencyjne stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli
przyjazny rodzicom - bo zawiera "Poradnik dla rodziców" i zapewnia bieżącą informację na temat kursu w postaci lekcji otwartych, regularnych maili, spotkań z rodzicami oraz rzetelnego systemu ewaluacji postępów dziecka
Kochani, już niedługo będziemy mogli Was gościć w Miejsko – Gminnym Domu Kultury, niestety nie wszystko jeszcze wróciło do normy. Będziemy działać i spotykać się zachowując procedury bezpieczeństwa w związku z pojawieniem się COVID – 19…….ale w końcu wszystko będzie dobrze.

W związku z tym, że już niedługo rozpoczynają się wakacje bardzo prosimy o wstępne deklaracje kto jest chętny do udziału w zajęciach wakacyjnych. Informacja taka jest potrzebna nam, żeby odpowiednio zaplanować wakacyjne spotkania.

Zgłoszenia chętnych osób na adres e-mail: julita@mgdkdzialoszyn.pl, na profilu na Facebooku oraz telefonicznie 530 712 199.


Szanowni Państwo. Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie chce przystąpić do bezpłatnego projektu w ramach Działania Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Jednym z warunków przystąpienia do projektu jest przeprowadzenie naboru uczestników. Uczestnikami projektu są dzieci i młodzież w wieku 10 – 15 lat. Zajęcia będą odbywały się przy wsparciu trenera z zewnątrz. W projekcie bierze udział stała grupa dzieci min. 6 dzieciaków max 10. Każde zajęcia to inny temat, sprzęt i materiały do realizacji zajęć są zapewnione dla każdego uczestnika. Czas trwania projektu do końca 2020 r.

Zajęcia będą odbywały się z następujących tematów ( do wyboru)

1. edukacja online
2. projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych

Co zyskacie : udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, uzyskacie wiedzę na temat wykorzystania technologii w różnych sferach życia, zdobycie umiejętności praktycznego wykorzystania technologii informacyjno komunikacyjnych.

Bardzo prosimy o wstępną deklarację zainteresowanych osób.
Osobom zainteresowanym zostaną przekazane szczegółowe informacje na temat udziału w projekcie. Zgłoszenia chętnych osób na adres e-mail: julita@mgdkdzialoszyn.pl, na profilu na Facebooku oraz telefonicznie 530 712 199.


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie wznawia swoją działalność od dnia 6.06.2020 r. Bardzo serdecznie zapraszamy na cykliczne zajęcia rytmiczne, taneczne i wokalne. Ponieważ zostaje nam niewiele czasu do wakacji zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne - szczegółowy plan już wkrótce.

Mamy nadzieję, że oferta Was zaciekawi, a my przeprowadzimy zajęcia stacjonarne, zajęcia w plenerze, wycieczki rowerowe i autokarowe wycieczki turystyczno krajoznawcze. Zapraszamy również na seanse do naszego Klubu Spotkań Filmowych.
Cała działalność,spotkania, zajęcia itp. będzie odbywać się zgodnie z rekomendacjami GIS oraz MKiDzN.
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 530 712 199 lub 43 84 13 541. Informacje będą również na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.mgdkdzialoszyn.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.

Czekamy na Was.2020-kwiaty (64 kB)
Szanowna Pani Dyrektor!

W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie mam zaszczyt podziękować za wieloletnie zaangażowanie w pracy zawodowej. Dziękujemy za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej instytucji. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile.

Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, by otaczała Panią życzliwość ludzi i żeby znalazła Pani czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Życzymy również dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym.
Szanowni Państwo

Informuję, iż z dniem 15 maja 2020 roku przestałam pełnić obowiązki dyrektora Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Działoszynie. Wszystkim osobom, władzom miasta i gminy Działoszyn, instytucjom i firmom, z którymi miałam zaszczyt współpracować przez minione ponad 8 lat serdecznie dziękuję za życzliwość, wsparcie i wspólną pracę na rzecz naszego środowiska. Szczególnie serdecznie dziękuję naszym wspaniałym Sponsorom, bez których nie byłaby możliwa organizacja tych wszystkich imprez, które odbyły się dzięki ich dofinansowaniu.

Życzę wszystkim Państwu przede wszystkim zdrowia.

Dziękuję

Iwona Mordalskauwaaga (10 kB)


uwaaga (10 kB)
Uwaga! Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

Decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie będzie nieczynny od 12 marca do odwołania.

Zawieszeniu ulegają wszystkie zajęcia i spotkania organizowane w salach Domu Kultury w Działoszynie.uwaaga (10 kB)
W związku z dynamicznie rozwijającą się i nieprzewidywalną sytuacją, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Miejsko-Gminny Dom Kultury odwołuje Festiwal Wokalny WARTA SONG, zaplanowany na 27 marca oraz Kiermasz Wielkanocny, zaplanowany na 4 kwietnia. Festiwal WARTA SONG zostanie zorganizowany w innym, możliwie najbliższym terminie, o czym Państwa poinformujemy

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie odwołuje planowe zajęcia: taneczne, plastyczne oraz wokalne. O wznowieniu zajęć niezwłocznie Państwa powiadomimy.DO POBRANIA REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA NA XVIII FESTIWAL WOKALNY "WARTA-SONG"


Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie zaprasza chętne placówki oświatowo wychowawcze, stowarzyszenia, indywidualnych twórców.

Oferujemy zorganizowanie stoisk z wyrobami artystycznymi: stroiki, pocztówki, obrazy, rzeźby, zabawki, ozdoby oraz wyrobami spożywczymi: wypieki świąteczne, produkty regionalne, chleby, sery, słodycze itp. Prezentacje wyrobów będą połączone z ich sprzedażą.

Zapraszamy również chętne placówki do zaprezentowania krótkiego programu artystycznego. Podczas Kiermaszu planowane są warsztaty dla dzieci z wykonania palm wielkanocnych i pisanek, oraz animacje i zabawy wielkanocne.

Termin Kiermaszu - 4 kwiecień (przed Niedzielą Palmową) godziny do ustalenia z uczestnikami.

Zgłoszenia: tel. 530 712 199, facebook lub julita@mgdkdzialoszyn.pl
Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

23 Luty (niedziela)

godz. 16.00 "BAYALA I OSTATNI SMOK". - cena biletu 15 zł

godz. 17.30 "ZENEK". - cena biletu 18 zł

godz. 19.45 "BAD BOY". - cena biletu 18 zł

Serdecznie zapraszamy!
Nie prowadzimy przedsprzedaży biletów.

Bilety można nabyć w dniu seansu u operatora, który będzie wyświetlał filmy.
Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

8 lutego (sobota)

godz. 17.30 i 19.45 - "365". - cena biletu 18 zł

Serdecznie zapraszamy!
Nie prowadzimy przedsprzedaży.

Bilety można nabyć w dniu seansu u operatora, który będzie wyświetlał filmy.
Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

1 lutego (sobota)

godz. 15.00 "ŚNIEŻKA I FANTASTYCZNA SIÓDEMKA". - cena biletu 15 zł

godz. 17.00 i 19.30 "PSY 3. W IMIĘ ZASAD". - cena biletu 17 zł

Serdecznie zapraszamy!
Nie prowadzimy przedsprzedaży.

Bilety można nabyć w dniu seansu u operatora, który będzie wyświetlał filmy.

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zaprasza na wystawę twórczości p. Jana Posmyka (pochodzącego z Raciszyna). Wystawa czynna do końca marca w godzinach pracy MGDK.

Kilka słów o autorze: mimo młodego wieku tworzy już od około 6 lat, jest samoukiem. Działalność artystyczną wykonuje amatorsko, gdyż wynika to z potrzeby serca. Pasją zaraził się od dziadka wspaniałego malarza i rzeźbiarza p. Józefa Kępińskiego. Pan Janek podpatrzył pracę dziadka spodobało się, zaczęło sprawiać frajdę….i cóż efekty można zobaczyć na naszej wystawie.

Istnieje możliwość zakupu prac. Serdecznie zapraszamy.
Kochane dzieci, kochane wnuki....dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. Jest to wspaniała okazja, żeby przypomnieć sobie jak dużo w naszym życiu znaczą dziadkowie, jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi są wspaniałymi przyjaciółmi. Przypomnijmy sobie, że najważniejszy jest tak naprawdę wspólnie spędzony czas.
Zapraszamy Was już w najbliższy wtorek na godz. 13.00 oczywiście w towarzystwie babci lub dziadka, a najlepiej ich obojga.....jeżeli naprawdę nie mogą zapraszamy same dzieci wykonany prezenty dla naszych kochanych dziadków.
Po warsztatach zapraszamy na spektakl teatralny "Śpiąca królewna" w wykonaniu artystów z teatru Krak Art z Krakowa.
Miejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie organizuje w czasie ferii zimowych wycieczkę do Krasiejowa. Chętne osoby prosimy o kontakt.

Wycieczka do Krasiejowa.
W programie:
• Podróż Promem Kosmicznym – zwiedzanie Parku Ewolucji Człowieka z przewodnikiem
• Eksperymenty z suchym lodem – efektowne pokazy doświadczeń z dwutlenkiem węgla w temperaturze -78,5 stopni Celsjusza!
• Manualne zabawy doświadczalne z wodą, np. Jak wywołać deszcz? czy Ciecz nienewtonowska
• Zimowe kino dla dzieci i młodzieży
• Słodki poczęstunek: muffinka/gofr + herbata/kawa/gorąca czekolada
Czas trwania: 4,5-5 godzin
Termin - 14. 01.2020
koszt wycieczki - 50 zł - bilet wstępu, ubezpieczenie, autokar
Dzieci bez opiekunów - ilość miejsc ograniczona ( ilość uczestników wycieczki 45 osób, ilość opiekunów - 2 osoby)
Zapisy - facebook, julita@mgdkdzialoszyn.pl, lub tel. 530 712 199

Z poważaniem
Julita Bociąga
Miejsko-Gminny Dom Kultury
w Działoszynie
tel. 530 712 199XXVIII Finał WOŚP odbędzie się w dniu 12.01.2020 r.

Podczas tego finału zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji przede wszystkim w takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W związku ze zbliżającym się finałem informujemy, że MGDK wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie organizują koncert finałowy WOŚP.

Koncert finałowy odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury w Działoszynie w dniu 12.01.2020 r. (niedziela). Godzina rozpoczęcia koncertu zostanie podana po wpłynięciu zgłoszeń. Jeżeli mają Państwo życzenie zaprezentować podczas koncertu dowolny program prosimy o kontakt.

Mamy już zgłoszony udział kilku placówek oświatowych (tych, które nie brały udziału w Koncercie Świątecznym).
Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie udziału (placówka i czas prezentacji) do dnia 3 stycznia 2020 r.

Wszelkich informacji udziela:
Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie
ul. Narutowicza 26 A, 98 – 355 Działoszyn
tel. 43 84 13 541,
instruktor MGDK – p. Julita Bociąga tel. 530 712 199
e-mail: julita@mgdkdzialoszyn.pl
Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie informuje:

11 styczeń (sobota)

godz. 15.00 "MISIEK I CHIŃSKI SKARB". - cena biletu 15 zł

godz. 17.00 "MAYDAY". - cena biletu 17 zł

godz. 19.00 "JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM". - cena biletu 17 zł

Serdecznie zapraszamy!
Nie prowadzimy przedsprzedaży.

Bilety można nabyć w dniu seansu u operatora, który będzie wyświetlał filmy.