KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W minioną niedzielę tj. 15.12.2018 r. Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie zorganizował tradycyjny Kiermasz Twórczości Bożonarodzeniowej. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie p. Iwona Mordalska. Od godziny 15.00 do 18.30 zaprezentowało się 10 zespołów, które przygotowały program artystyczny pełen kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe przygotowali : uczniowie Szkoły Filialnej w Kolonii Lisowice, oraz uczniowie Zespołu Szkół im. ks Jana Twardowskiego z Trębaczewa. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Zaśpiewali je członkowie grupy wokalnej działającej w MGDK, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie i Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Mogliśmy wysłuchać również krótkich montaży, inscenizacji, wierszy, piosenek i układów tanecznych w wykonaniu dzieci z Przedszkola „ Bajka” i Przedszkola nr 2 w Działoszynie, Przedszkola w Raciszynie, Przedszkola w Szczytach, Oddziału Przedszkolnego w Kolonii Lisowice oraz grup tanecznych działających w MGDK.

Poza sceną odbywał się kiermasz. Na kolorowych stoiskach można było nabyć niepowtarzalne, oryginalne, ręcznie wykonane bombki, stroiki, choinki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i wiele innych. Były oczywiście pyszne ciasta, pięknie zdobione pierniki oraz domowe pierogi. Chętnych do oglądania i zakupu regionalnych, swojskich produktów i ręcznie wykonanych ozdób nie zabrakło. W kiermaszu towarzyszącym koncertowi wzięły udział: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trębaczew, Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej Bobrowniki, Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej Niżankowice, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Raciszyna, Szkoła Filialna z Kolonii Lisowice, Zespół Szkół im. ks Jana Twardowskiego z Trębaczewa, Przedszkole nr 2 z Działoszyna, Przedszkole Publiczne Szczyty oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z Działoszyna.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim za czas i serce włożone w przygotowania do tegorocznego Koncertu i Kiermaszu, który wprowadził nas w prawdziwie świąteczną atmosferę. Mamy nadzieję, że był on dla wszystkich okazją do przeżycia wielu miłych wrażeń. Podczas koncertu odwiedziło nas około 500 osób.