WAKACJE - TYDZIEŃ 4Czas biegnie nieubłaganie i niestety część wakacji już za nami.

Wypoczynek letni to dla dzieci i młodzieży szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Wakacyjny czas tradycyjnie starają się umilić najmłodszym instruktorzy Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, sportowych rekreacyjnych. Nie zabrakło imprez plenerowych, wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Szczegółowy harmonogram zajęć został przedstawiony wcześniej, ale bardzo często był modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji.

W minionym tygodniu odbyła się wycieczka do Wrocławia. Mimo, że pogoda nie dopisała udało nam się dużo zwiedzić. Odwiedziliśmy manufakturę słodyczy „ Cukier Lukier „ wzięliśmy tam udział w pokazie i ciekawych zajęciach warsztatowych. Wszystkie dzieci wykonały też samodzielnie bajecznie kolorowe lizaki. Po słodkościach przyszedł czas na spacer szlakiem wrocławskich krasnali i zwiedzanie rynku. Niewątpliwą atrakcją było zwiedzanie ZOO i Afrykarium. Uczestniczyliśmy również w pokazie multimedialnym wrocławskiej fontanny. Kolejny dzień upłynął nam pod znakiem zdobywania wiedzy tym razem wspólnie z p. Martyną, która odbywa u nas praktyki przygotowaliśmy zajęcia pod hasłem „ Reklama co o niej wiesz?”.

Kolejny dzień to animacje ( ze względu na panujące warunki atmosferyczne odbyły się w MGDK),konkursy, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć m.in. wykonali ciekawe letnie stylizacje, odpowiedzieli na szereg śmiesznych i podchwytliwych pytań oraz tworzyli karykatury, których bohaterem stał się jeden z opiekunów. Zajęcia zakończyliśmy na sportowo, dosłownie „ szaleliśmy” na trampolinach razem z p. Małgosią i jej mężem.