III DZIEŃ RODZINYW słoneczne niedzielne popołudnie 2 czerwca br. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Para-fii św. Marii Magdaleny w Działoszynie wraz z ks. Proboszczem Janem Skibińskim zorganizował III Dzień Rodziny. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafała Draba.

Po uroczystym przywitaniu gości, jako pierwsze wystąpiły Harcerki działające przy Działoszyń-skiej parafii. Następnie na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Działoszynie, przygotowane przez p. Julitę Bociągę i Zofię Szpilkowską. Kolejnym punktem programu był występ Szymona Dąbrówki i Magdaleny Maciołek. Podczas pikniku wy-stąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie. Młodzież została przygotowana przez p. Aleksandrę Lorentowicz i ks. Krzysztofa z Parafii bł. Michała Kozala w Działoszynie.

Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy prowadzone przez p. Julitę Bociągę i Harcerki.

Gościem specjalnym pikniku był Poseł na Sejm RP p. Paweł Rychlik, który w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn wręczył najmłodszym mieszkańcom naszej gminy drobne prezenty.

Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć nowy wóz strażacki jednostki OSP Działoszyn, radiowóz Komisariatu Policji w Działoszynie, jak również skosztować przysmaków przygotowanych przez organizatorów uroczystości.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.