FERIE W MGDK W DZIAŁOSZYNIE….Niestety wszystko co dobre szybko się kończy… ku rozpaczy dzieci i uciesze dorosłych ferie zimowe dobiegły końca. Tradycyjnie podczas ferii zimowych Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie przygotował ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Staraliśmy się przygotować i przeprowadzić różnorodne zajęcia. W tym roku odwiedziła nas dość duża liczba osób: ze stałych planowych zajęć animacyjnych skorzystało łącznie 58 dzieci, w wycieczkach uczestniczyły 104 osoby, podczas Pikniku Strzeleckiego odwiedziło nas około 80 osób i około 50 osób obejrzało spektakl teatralny.

Na dobry początek zajęcia plastyczne i zabawy integracyjne. Kolejny dzień upłynął pod znakiem zwiedzania - wycieczka do Wieliczki. Podczas ferii nie mogło zabraknąć spektaklu teatralnego tym razem w wykonaniu aktorów Teatru MONTI. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl „Abecadło bezpieczeństwa”. Dwa dni upłynęły nam pod znakiem ruchu odbyły się zajęcia zumby i trampolin, gościliśmy również na hali sportowej w Działoszynie, gdzie rozegraliśmy mecze i zawody sportowe. Nie zimowych zabaw w plenerze oraz najnowszych projekcji filmowych dla dzieci i dorosłych. Wyświetlono bajkę „Asterix i Obeliks”. Tajemnica magicznego wywaru” oraz filmy "Planeta Singli 3” i „Kobiety mafii 2”. Niezaprzeczalnym hitem była wycieczka do parku trampolin – Stacja Grawitacja w Częstochowie. Było naprawdę mega….. Dużym zainteresowaniem cieszył się Piknik strzelecki zorganizowany przez grupę AIR SOFT Działoszyn. Mundury, pokaz replik broni palnej, radiostacja i możliwość samodzielnego strzelania to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali członkowie grupy AIR SOFT Działoszyn.

Podczas ferii nie zabrakło konkursów, zabaw i animacji, odwiedziło nas bardzo dużo dzieci. Byliście fantastyczni bardzo Wam dziękujemy.