25-lecie LZS TRĘBACZEWW dniu 29 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie plenerowym przygotowanym przez członków klubu LZS Trębaczew z okazji 25 lecia istnienia klubu. Wspaniali młodzi zapaleńcy, którzy jak sami o sobie mówią kochają sport i Trębaczew. Głównym założeniem członków klubu jest: wzmocnienie drużyny i awans do wyższej klasy oraz rozwój dzieci i młodzieży.

W godzinach dopołudniowych odbył się turniej piłkarski, którego faworytem został AS Sulmierzyce, drugą lokatę zdobył GKS Sędziejowice, natomiast LZS Trębaczew „ Żaki” uplasował się na trzeciej pozycji. Królem strzelców turniej został Marcel Kulpa członek klubu LZS.

W godzinach popołudniowych rozpoczęła się wspólna zabawa. Niestety planowane zabawy dla najmłodszych przegrały z upałem, ale dzieci nie nudziły się dmuchańce i strażacy to był strzał w dziesiątkę.

Podczas festynu wystąpił zespół Atest oraz zespół Purple Line.

Zespół Atest dwuosobowy (Paweł i Basia) zespół muzyczny z wieloletnim doświadczeniem. Na rynku muzycznym są od ponad 15 lat.
W kategorii Disco Polo działają od 2014 roku. Nagrali płytę, 17 piosenek autorskich w rytmach Disco i Dance oraz kilka piosenek na nowy krążek.

Zespół Purple Line – grupa przyjaciół zakochana w muzyce. Działają od 2017 r. Sukcesem zespołu jest nagranie własnej piosenki „Marazm”. Klaudia Kurzacz – wokal, Dorian Grabowski, Eryk Trusiuk – gitary, Jakub Ciura- gitara basowa oraz Max Gawron – perkusja.

Około godz. 20 wystąpił zespół folklorystyczny Trębaczewianie wraz z dziecięco młodzieżową grupą taneczną. Zespół bez udziału, którego organizatorzy jak sami mówią nie wyobrażają sobie żadnej lokalnej uroczystości.

Podczas festynu odbyła się licytacja: worków treningowych, gry piłkarzy ki, koszulki z podpisami byłych i obecnych członków klubu, płyt, książek. Licytowana była również „ perełka” piłka nożna, na której widniał podpis Artura Boruca z dedykacją do której dołączyli się koledzy z Bournemouth. Dochód z licytacji ma być wykorzystany w celach rozwoju juniorów. Jest też wielki cel - budowa szatni wraz z pomieszczeniami socjalnymi na stadionie w Trębaczewie.

Festyn zakończyła wspólna zabawa z DJ ARQ.

Wspaniali, charyzmatyczni młodzi ludzie nie tylko sportowcy, ale i społecznicy. Drużynie życzymy awansu, a wszystkim członkom nadal tak wspaniałej postawy