DZIEŃ DZIECKA 2015


Informacja z przebiegu
Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.Maj i czerwiec to miesiące obfitujące w różne ważne święta, niedawno obchodziliśmy Dzień Mamy, 1 czerwca obchodzimy jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, czeka nas jeszcze Dzień Ojca. W związku z tym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie oraz Działoszyńskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizowali Piknik Rodzinny. Piknik odbył się w niedzielę 31 maja w Parku Strażaka.

Dzień pełen wrażeń rozpoczęły zawody wędkarskie na Starorzeczu Warty. Do startu zgłosiło się około 40 dzieci. Zawodnicy startowali w jednej grupie wiekowej – młodszym pomagali rodzice. Impreza miała charakter otwarty. Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa, zapoznanie z zasadami sportu wędkarskiego oraz oczywiście wspólna, wesoła zabawa. Po zakończeniu wędkowania odbyło się komisyjne ważenie okazów. Łowy okazały się bardzo udane. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz ogromne paczki słodyczy.

Niewątpliwą atrakcją pikniku był interaktywny spektakl teatralny pt. „ Koziołek nie Matołek” w wykonaniu aktorów krakowskiego studia „ Art. – Re”. Spektakl na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Tym razem bardzo mądry Koziołek nie Matołek wyruszył w świat zabierając ze sobą dzieci. Odwiedzili wspólnie Afrykę, Azję, Amerykę Północną i Grenlandię. Dzieci poznały nowe kultury, obyczaje i języki.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Gminny Mini Playback Show .Wystąpiło około 50 wykonawców z gminnych szkół podstawowych i przedszkoli. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Nie zabrakło również innych atrakcji. Odbyło się mnóstwo konkursów plastycznych, tanecznych, zręcznościowych, zabaw i gier dla dzieci. Można było własnoręcznie pomalować swoja podkoszulkę, zaprojektować i wykonać biżuterię oraz malować na folii. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. Nie zabrakło dmuchanego placu zabaw oraz zjeżdżalni. Wszystkie dzieci oraz ich opiekunowie mogli spróbować również pysznej kiełbasy i kaszanki z grilla. Podczas Pikniku dzięki wsparciu sponsorów wszystkie atrakcje były darmowe.