Dzień Niezapominajki 201413 maja w Publicznym Przedszkolu "Bajka" oraz w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Działoszynie zostały zorganizowane VI Obchody Święta Polskiej Niezapominajki.
Wzięły w nich udział zarówno przedszkolaki z działoszyńskiej "Bajki", jak również dzieci z okolicznych przedszkoli. Święto niezapominajki jest obchodzone co roku 15 maja. Jego celem jest szanowanie przyrody i promowanie jej walorów. Niezapominajka symbolizuje radość i przyjaźń, przypomina nam, jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy.
Obchody święta zaszczycili swoją obecnością: wice burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn p. Bogdan Górecki, leśniczy Państwowych Lasów Niżankowice p. Zbigniew Jacoszek, dyrektor Załęczańskiego Parku Krajobrazowego p. Eugeniusz Milczarski. Święto rozpoczął barwny korowód uczestników. Następnie przedstawiono historię święta. Część artystyczna przygotowana przez p. Ewę Zjawioną i Martynę Klimczak nawiązywała do miłości, przyjaźni, wzajemnej życzliwości, uśmiechu i oczywiście ochrony środowiska.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było zasadzenie w donicy niezapominajki przez p. Bogdana Góreckiego. Odbył się również quiz przyrodniczy. Na zakończenie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na temat ochrony przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i wręczenie dyplomów uczestnikom