Spotkanie dzieci z ks. biskupem Antonim Długoszem
Informacja ze spotkania dzieci
z ks. biskupem Antonin Długoszem.W miniony wtorek 12 maja w Miejsko – Gminnym domu Kultury w Działoszynie odbyło się spotkanie dzieci z ks. biskupem Antonim Długoszem. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Tegoroczne Dni Kultury przebiegają ph. „ Rodzina Bogiem silna” i do tego hasła odniósł się w spotkaniu ksiądz biskup. Mówił o rodzinie i o ważnej roli rodziców i dziadków w domu. Zachęcał dzieci do okazania swoim rodzicom miłości i szacunku. Już na początku spotkania zachęcił zebranych do wspólnego śpiewania i tańczenia ” z uśmiechem musimy śpiewać i tańczyć, bo kto śpiewa, dziesięć razy się modli”.

Spotkanie pełne było niesamowitych chwil. Biskup chętnie odpowiadał na pytania dzieci, śpiewał i tańczył. Spotkanie pełne wiary, humoru i optymizmu.

Antoni Długosz – częstochowski biskup, związany z katolickim programem Ziarno. Jego barwnych opowieści z rozdziawionymi buziami słuchają dzieci w telewizyjnym studio i przed ekranami telewizorów. Przełamuje stereotypowy obraz biskupa. Wydał wiele książek i płyt z piosenkami religijnymi.