WAKACJE 2015Wakacje 2015 osiągnęły swój półmetek. Tradycyjnie wakacyjny czas starali się umilić najmłodszym instruktorzy Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Działoszynie. Harmonogram zajęć został przedstawiony wcześniej, ale często był modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji. Mimo, że uczestnicy zajęć byli w różnym wieku atmosfera była fantastyczna. Możemy podziękować za to„ starszyźnie” dwie Julki, Dominik i Piotrek zintegrowali grupę, a nie było to łatwe zadanie. Mieli poczucie humoru, super komentarze i zawsze uśmiech na twarzy. Jesteśmy również pełni podziwu dla młodszych uczestników, którzy starali się dorównać kolegom i nigdy nie byli zmęczeni. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, sportowych rekreacyjnych. Nie zabrakło imprez plenerowych, wycieczek, konkursów i zabaw.

Nasi podopieczni mieli możliwość zdobycia umiejętności tanecznych, ucząc się podstawowych kroków i rytmiki. Zajęcia plastyczne dały możliwości tworzenia różnych ciekawych dzieł sztuki, a zajęcia ruchowo-animacyjne uczyły integracji oraz dobrej zabawy. Największym hitem były zajęcia w budynku Przystani Kajakowej: odbył się spektakl teatralny „ Zaczarowany młynek” w wykonaniu aktorów krakowskiego studia „ Art – Re”, było również ognisko, malowanie twarzy oraz animacje dla dzieci.

Dzięki licznie prowadzonym zajęciom podczas wakacji, dzieci i młodzież aktywnie spędziły czas pod czujną opieką opiekunów, nauczyły się współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, umiejętności rozwiązywania konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań.