"ODKRYWAMY PIĘKNO NASZEJ OKOLICY"Na wystawie prezentujemy 33 wielkoformatowe zdjęcia przedstawiające bogactwo krajobrazu okolic Działoszyna. Pokazując piękne miejsca chcielibyśmy uczestniczyć w tworzeniu i umacnianiu pozytywnego wizerunku Działoszyna i okolic jako miejsca, w którym warto inwestować, pracować i mieszkać. Walorów Działoszyna wraz z jego okolicznymi obszarami nie sposób, bowiem przecenić. Rzeka, mnogość lasów i wzniesień, z ich różnorodnością fauny i flory potrafią wprawić w zachwyt nie tylko wrażliwego na walory estetyczne i przyrodnicze miłośnika natury.

Obszar o niezwykle bogatej historii, jest pełen tajemnic, zagadek i niespotykanych zjawisk, nie tylko dla turystów, ale i stałych mieszkańców. Samo przebywanie w tym miejscu może być i jest niezwykłą przygodą niezależnie od pory roku. Region o tak wspaniałych walorach zasługuje na swoją szczególną promocję i dołożymy wszelkich starań, aby cel ten osiągnąć z jak najlepszym rezultatem.

Autorem zdjęć jest miłośnik fotografii p. Bartłomiej Górski. Absolwent Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Działoszynie. Obecnie uczęszcza do Centrum Edukacji „ Nova” w Warszawie – kierunek BHP. Młody, kreatywny człowiek próbował swoich sił w dziedzinie fotografii już jako gimnazjalista – brał udział w wojewódzkim konkursie fotografii, gdzie zdobył zaszczytne III miejsce.

Jest to pierwsza indywidualna wystawa p. Górskiego. Wystawa czynna w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Działoszynie od dnia 24.XI.2014 r. w godzinach pracy MGDK.