KONKURS PLASTYCZNY "NIEPODLEGŁA"


Organizatorem konkursu ph. „Niepodległa" był Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie.
Celem konkursu było: podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości i patriotyzmu, oraz rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było stworzenie kreatywnej, pomysłowej i kolorowej pracy plastycznej o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.

Konkurs miał charakter indywidualny i skierowany był do uczniów gminnych szkól podstawowych. Prace miały być oceniane w 3 grupach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, oraz klasy VII – VIII.

Niestety w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w konkursie wzięła udział jedna z gminnych placówek Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie ze Szkoła Filialną w Kolonii Lisowice oraz Szkoła Filialna w Kolonii Lisowice.

Dostarczono prace plastyczne w jednej grupie wiekowej klasy I – III. Ze względu na aktualna sytuację oceny prac dokonali instruktorzy MGDK na czele z instruktorem plastyki p. Elżbietą Wanat Najgibauer. Wszystkie prace były pomysłowe, estetyczne, wspaniale nawiązujące do tematyki konkursu. Wszystkie prace (oprócz jednej) były wykonane samodzielne przez dzieci.

Wybór był naprawdę trudny…. Postanowiono przyznać następujące nagrody:

I miejsce Maria Wąż
II miejsce Gabrysia Krzak
III miejsce Hubert Napieraj
wyróżnienie Zuzia Antoniak

Niespodzianki za udział: Hania Rus, Bartosz Kabała, Emilka Szewczyk, Emilka leszczyk, Iga Pułka, Szymon Krysiak oraz Paulina Strugacz.

Przypominamy są to uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Raciszynie ze Szkoła Filalną w Kolonii Lisowice.

Serdecznie Gratulujemy Zwycięzcom, oraz wszystkim biorącym udział w konkursie.

Odbiór nagród głównych oraz nagród pocieszenia: jeżeli będzie możliwość zapraszamy Was w grudniu do obejrzenia swoich prac w MGDK, do pamiątkowego zdjęcia itp., jeżeli do końca listopada nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna będzie możliwy odbiór osobisty po uzgodnieniu telefonicznym (będziemy informować na bieżąco).