PRACE PANI MARII MIELCZARKOWSKIEJ


Zdolni mieszkańcy naszej gminy.
Drodzy Państwo chcemy przybliżyć sylwetkę mieszkanki naszego miasta, osoby niezwykle pogodnej, skromnej i niewątpliwie utalentowanej.
Pani Maria Mielczarkowska nauczycielka, obecnie na emeryturze. Jak sama powiedziała wielu rzeczy nauczyła się od swojej mamy oraz w szkole podczas zajęć prace ręczne. Cały czas udoskonala swój warsztat, szuka nowych rozwiązań i pomysłów. Po przejściu na emeryturę miała więcej czasu, a należy do osób, które nie usiądą bezczynnie w fotelu, nie będą narzekać na nudę tylko zaczną realizować swoją pasję. I to z jakim skutkiem….Pani Maria tworzy ciekawe i różnorodne rzeczy m.in. haftowane obrazy, kwiaty szydełkowe, wydziergała piękny szal do ślubu swojej córki. Obecnie tworzy cudne stroje dla lalek oraz zwierzątka a to za sprawą dwóch młodych dam jak się okazuje prawnuczek (chyba się przesłyszałam…) i jak to w życiu bywa jedna dziewczynka lubi lalki, a druga zwierzątka. Babcia daje radę.
Jak sama autorka prac powiedziała: „teraz czuje się już uzależniona od szydełkowania”. Prezentujemy jedynie mały wycinek prac p. Marii Mielczarkowskiej, według naszej oceny prace świetne prace, w których widać nie tylko kunszt, pasję, ale i serce. Więcej fotografii na profilu autorki.
P. Marii Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów. Szczerze zachęcamy do komentarzy prac. Drodzy Państwo bardzo namawiamy p. Marię, żeby podzieliła się trochę swoimi umiejętnościami. Może w niedługim czasie uda nam się przeprowadzić mini kurs dla zainteresowanych osób.