WAKACJE Z MGDK W DZIAŁOSZYNIECzas biegnie nieubłaganie i niestety część wakacji już za nami.
Wypoczynek letni to dla dzieci i młodzieży szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Wakacyjny czas tradycyjnie starał się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku.

Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, sportowych, rekreacyjnych. Nie zabrakło wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Harmonogram zajęć był bardzo często modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne, zabawy w kodowanie oraz makramy. Makramy to pętelki i supełki, z których można zrobić efektowne plecionki! Wynaleziono je już w starożytności, a następnie w zdobiły szaty królów. Można z nich zrobić dosłownie wszystko: maty ścienne, kwietniki, torby czy kolczyki. To przepiękna ozdoba i świetny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent. Poznaliśmy 3 podstawowe sploty.

Zabawy w kodowanie to wstęp do nauki programowania. Programowanie to zawód przyszłości. Nauka programowania uczy między innymi logicznego myślenia, analizowania informacji, podążania od przyczyny do skutku, szukania niestandardowych rozwiązań, a także współdziałania z innymi, czyli umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

Odbyły się dwie wycieczki rowerowe podczas, których odkrywaliśmy „na nowo” naszą piękną okolicę. Odbyło się dużo zabaw, animacji, podchwytliwych pytań, gier i konkursów. Mimo wakacyjnego czasu zapoznaliśmy się z bardzo ważnymi tematami dotyczącymi ekologii i życia dzieci w różnych zakątkach świata.

Dużą dawką nauki przez zabawę dostarczyły dwa cykle warsztatów wokalnych. Była moc, energia i wspaniała atmosfera. Uczestnicy warsztatów nauczyli się śpiewać piosenek „Chodź pomaluj mój świat” oraz „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Oprócz tego były ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, teatralne i ruchowe.

Mieliśmy również przyjemność obejrzenia dwóch spektakli teatralnych „Pchła krętaczka „ i „ Przygody świnek” wystawionych przez aktów studia Krak Art. z Krakowa.

Podczas wakacji odbyło się kilka bezpłatnych projekcji filmowych w Klubie Spotkań Filmowych. Projekcje były adresowane dla uczestników zajęć oraz popołudniowe dla wszystkich chętnych osób.

Hitem było „Wakacyjne spotkanie z maskotkami”. Wspaniałą imprezę dla dzieci (i nie tylko) brawurowo przeprowadziła grupa Rytmiks w Parku Strażaka.

Bardzo dziękujemy Wam za to, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie, za Waszą energię, uśmiechy, żarty …..byliście super.