WAKACJE 2020Czas biegnie nieubłaganie i niestety część wakacji już za nami. Wypoczynek letni to dla dzieci i młodzieży szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Wakacyjny czas tradycyjnie stara się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, sportowych, rekreacyjnych. Nie zabrakło wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Harmonogram zajęć był bardzo często modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji.

Stawiamy na kreatywność , makramy oraz zabawy w kodowanie – te zajęcia bardzo zainteresowały uczestników. Dużym powodzeniem cieszyły się również warsztaty wokalne.

Makramy to pętelki i supełki, z których można zrobić efektowne plecionki! Wynaleziono je już w starożytności, a następnie w zdobiły szaty królów. Można z nich zrobić dosłownie wszystko: maty ścienne, kwietniki, torby czy kolczyki. To przepiękna ozdoba i świetny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent. Poznaliśmy 3 podstawowe sploty.

Kodowanie - umiejętności logicznego myślenia, analizowania, formułowania poleceń są niezwykle przydatne na co dzień i w każdym zawodzie.

Odbyły się już 2 wycieczki rowerowe, wycieczka do Zoo Safarii w Borysewie. Mieliśmy przyjemność obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „ Pchła krętaczka” wystawionego przez aktorów studia Krak Art z Krakowa. Odbywają się również seanse w Klubie Spotkań Filmowych.

Mamy jeszcze dla Was wiele wakacyjnych propozycji. Zapraszamy.