WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2020"Wiatr w żagle...."
Już po raz 28 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie po raz dwudziesty trzeci włączyli się w tą szczytną akcję charytatywną. Podczas finału zbierane były środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Na zaprezentowały się placówki oświatowo – wychowawcze z terenu naszej gminy oraz grupy działające przy Miejsko – Gminnym Domu Kultury.

Organizacja XXVIII Finału nie byłaby możliwa bez wsparcia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie na czele z dyrektor p. Anną Wolską, która zajęła się zbiórką funduszy. Całość akcji koordynowały nauczycielki: p. Justyna Nowakowska, p. Angelika Miksza, p. Elżbieta Bzdak oraz p. Beata Piekarz.

Podczas koncertu program artystyczny zaprezentowały:
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie - Szkolny Klub Wolontariatu
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Działoszynie
solistka Magdalena Maciołek
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie
Przedszkole Publiczne „ Bajka „ w Działoszynie
Szkoła Filialna Kolonia Lisowice
Grupy taneczne MGDK Działoszyn

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie reprezentowana przez Szkolny Klub Wolontariatu. Piękne utwory zaśpiewały Magdalena Maciołek, Tatiana Zjawiony i Amelia Ranoszek. Uczennice przygotowały opiekunki Klubu p. Magdalena Piotrowska i Urszula Smolarek.

Szkoła podstawowa im. Janusza Korczaka w Działoszynie. Uczniowie Łucja Dederko i Antoś Majewski zaśpiewali piękne, zimowe piosenki, natomiast Laura Mazurek dała popis gry na skrzypcach. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Karinę Weber, p. Dorotę Kudlińską i p. Katarzynę Ciura.

Kolejne utwory zaśpiewała solistka Magdalena Maciołek reprezentująca Szkołę Muzyczną Talent z Kłobucka. Madzia jest prowadzona przez p. Patrycję Michalską.

Szkołę poodstawową im. Mikołaja Kopernika w Działoszynie reprezentowały: Ania i Ola Nonckiewicz, Maja Cieśla, Dominika Rychel, Madzia Cieśla, Antosia Mordalska, Oliwia Drab i Joanna Białek. Prezentowane przez nie utwory zostały przygotowane przez p. Karinę Weber i p. Ewę Mordalską.

Przedszkole Publiczne „ Bajka „ w Działoszynie zaprezentowało 2 zimowe tańce przygotowane przez p. Martynę Klimczak i p.Ewę Zjawioną.

Szkoła Filialna Kolonia Lisowice uczniowie zaprezentowali tańce i piosenki przygotowane pod kierunkiem p. Bożeny Wcisło, p. Grażyny Szewczyk,p. Anety Szewczyk i p.Małgorzaty Pierz.

Na koniec koncertu swoje umiejętności zaprezentowały grupy taneczne działające w MGDK Działoszyn oraz Wiktoria Ziaja, Sara Pilarska, Emilia Szewczyk, Zosia Domagała oraz Lena Kuc reprezentujące grupę wokalną działająca również w MGDK.

Podczas koncertu staraliśmy się wylicytować przejażdżkę zabytkowym Żukiem (uczestnikiem Złombola) ufundowaną przez członków grupy Moto Team Działoszyn. Licytacja jest nadal prowadzona w internecie.
Podczas XXVIII Finału WOŚP wolontariusze zebrali kwotę 6527,60 zł. Gratulujemy!

Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do przeprowadzenia i zorganizowania koncertu finałowego.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie,
pomoc i udział w koncercie XXVIII Finału WOŚP.
Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i udzieliliście konkretnej pomocy.
Dzięki wsparciu i zaangażowaniu udowodniliśmy, że nasza społeczność potrafi zjednoczyć się i wspólnymi siłami nieść pomoc oraz nadzieję potrzebującym.
Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami za rok.