WIELKI ŁUK WARTY W OBIEKTYWIEMiejsko - Gminny Dom Kultury w Działoszynie serdecznie zaprasza na wystawę " Wielki łuk Warty w obiektywie". Wystawa prac autorstwa p. Piotra Dudka.

Wystawa czynna w godzinach pracy MGDK.
Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Wystawa „Wielki Łuk Warty w obiektywie” to ponad 40 zdjęć ptaków, ssaków, owadów, roślin i krajobrazów. Fotografowanie przyrody z bliska wymaga często ogromnej wytrwałości i cierpliwości. Dla Piotra Dudka spektakularne kadry nie są jednak celem samym w sobie, lecz sposobem budowania świadomości ekologicznej.
Równie zachwycające, co robione z ukrycia portrety ptaków i ssaków w ich naturalnych pozach, są zdjęcia Piotra Dudka wykonane w technice makro. Odkrywają one przed nami sekretny świat przedziwnych kształtów roślin, nadają majestatyczności motylom, ważkom, czy pająkom. Uczą pokory, uświadamiając, że każde stworzenie ma swoje ważne miejsce w złożonym ekosystemie. Jednocześnie są te zdjęcia małymi dziełami sztuki, w których umiejętnie „odmalowane” tło robi czasem większe wrażenie aniżeli bohater pierwszego planu.

Wszystkie prezentowane zdjęcia powstały na obszarze Wielkiego Łuku Warty, który uchodzi za najpiękniejszy i najwartościowszy przyrodniczo odcinek całego biegu rzeki.