[Rozmiar: 6164 bajtów]

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Więcej informacji: Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie
tel. 43 84 13 541, kom. : 530 712 199

sekretariat@mgdkdzialoszyn.pl
Z radością informujemy, iż Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie zakwalifikował się do projektu Łódzkiego Domu Kultury pod nazwą „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

Podczas uroczystej inauguracji w dniu 6 grudnia 2016 roku Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski podpisał porozumienia o przystąpieniu do projektu z przedstawicielami instytucji kultury z regionu, w tym również z dyrektorem MGDK w Działoszynie. Docelowo w „Lokomotywą po wiedzę” wezmą udział 42 gminy z województwa. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Na gali obecny był także Wiesław Łukomski - Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Do udziału w projekcie „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” zostały zaproszone dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat (w naszym przypadku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Działoszynie z siedzibą ul. Zamkowa 1). Udział w projekcie dla instytucji partnerskich jest bezpłatny.

Projekt będzie realizowany w okresie grudzień 2016 – czerwiec 2017 roku. W ramach projektu zrealizowanych zostanie 6 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w naszym Domu Kultury w Działoszynie.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz przez Łódzki Dom Kultury Instytucję Samorządu Województwa Łódzkiego.

Więcej informacji: Miejsko Gminny Dom Kultury w Działoszynie
tel. 43 84 13 541, kom. : 530 712 199

sekretariat@mgdkdzialoszyn.pl
INFORMACJE Z PRZEBIEGU WARSZTATÓW

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ W ŁÓDZKIM DOMU KULTURY
LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ W AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH
LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ W MGDK W DZIAŁOSZYNIE
LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW

W minionym roku szkolnym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie brał udział w projekcie ekologiczno artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę”.

Do współpracy zaprosiliśmy grupę uczniów Waszej szkoły. Było nam niezmiernie miło że dyrekcja, opiekun grupy oraz sami uczniowie zechcieli podjąć z nami współpracę w zakresie w.w. projektu.

Wszystkie działania merytoryczne projektu ukierunkowane były na stworzenie EKOLOGICZNEGO SPEKTAKLU TEATRALNEGO „NA TROPIE TAJEMNIC – EKOLOGIA” ZAINSPIROWANEGO KSIĄŻKĄ AGNIESZKI FRĄCZEK „SPRĘŻYNEK NA TROPIE TAJEMNIC – EKOLOGIA”.

Uczestniczyliśmy w 7 typach warsztatów, w trakcie których wykorzystane były materiały z recyklingu do wykonania kostiumów, scenografii, aranżacji wnętrz.

Gościliśmy w Łodzi na warsztatach z projektowania kostiumów, aplikacji oraz scenografii. Dzieci chętnie podejmowały artystyczne wyzwania i zaskakiwały pomysłami instruktorów, którzy prowadzili warsztaty. Najwięcej radości i zadowolenia przyniósł nam fakt przełamywania u uczestników myślenia "nie umiem, nie potrafię, nie chcę" - najbardziej "oporni" otwarli się na zajęciach i tworzyli wyjątkowe rzeczy.

Wzięliśmy udział w warsztatach stacjonarnych na temat „ Jak żyć żeby nie niszczyć naszej planety” w wyniku czego powstały piękne maski zwierząt.

Zwiedzaliśmy Akademię Sztuk Pięknych, Centrum Promocji Mody oraz bibliotekę. Żeńska część była zachwycona możliwością „przejścia się” po profesjonalnym wybiegu dla modelek. Mogliśmy zwiedzić miejsce za kulisami w którym modelki są przygotowywane do występu.

Uczestniczyliśmy również w warsztatach z projektowania ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych.

Po zakończeniu warsztatów nagraliśmy spektakl autorstwa p. Katarzyny Oryś opiekuna projektu.

W projekcie wzięło udział około 650 uczestników z województwa łódzkiego w tym 20 uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Działoszynie powstał świetny spektakl, jesteśmy bogatsi o wiedzę i wspomnienia.

I uwaga w konkursie na najlepszy EKOLOGICZNY KOSTIUM TEATRALNY otrzymaliśmy wyróżnienie

Pragniemy złożyć bardzo serdecznie podziękowanie za zaangażowanie, ogromny wkład pracy oraz twórcze podejście opiekuna grupy teatralnej p. Katarzyny Oryś oraz wszystkich uczniów biorących udział w projekcie.