MGDK w Działoszynie

Galeria

2023 - DZIEŃ DZIECKA

2023.05.27 - PODWIECZOREK Z P. GRAŻYNĄ ZIELIŃSKĄ

2023 maj - ZAJĘCIA PLASTYCZNE, WOKALNE I CERAMICZNE

2023 - TURNIEJ EKOLOGICZNY

2023 - XX REGIONALNY FESTIWAL WOKALNY "WARTA SONG"

2023 - WYSTAWA FOTOGRAFICZNA "PRZENIKANIE"

2023 - DZIEŃ KOBIET

2023 - 31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

2022 - KIERMASZ I KONCERT BOŻONARODZENIOWY

2022 - JESIENNE SPOTKANIA Z FOLKLOREM

2022 - POŻEGNANIE WAKACJI Z AKADEMIĄ DOBREJ ZABAWY RATATATA

„Pożegnanie wakacji”. Super zabawa i świetni prowadzący (Akademia Dobrej Zabawy Ratatata), którzy muszę to podkreślić jednakowo starają się do 40 osób i dla 2, dają z siebie wszystko, są SUPER.
Po szaleństwie odbył się seans w Klubie Spotkań Filmowych,

2022 - WAKACJE

Cóż dopiero się zaczęły i już się skończyły…..ale pamiętajcie to nie koniec to początek. Nowe wyzwania, wydarzenia, spotkania, nowe przyjaźnie i oczywiście wiedza.
Co się u nas działo w wakacje, była rozrywka i nauka, było wesoło i kreatywnie, czasem śmiesznie, czasem troszkę nerwowo….. Na początku zorganizowaliśmy wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyn oraz LGD Kraina Wielkiego Łuku Warty Piknik Edukacyjno Informacyjny oprócz zabaw, pysznego jedzenia, były świetne koncerty. Były przeprowadzone różnego rodzaju animacje, gry i zabawy. Odbył się spektakl teatralny „ Piraci”. Filcowanie na mokro, wizyta w szkole magii z Harrym Poterem, warsztaty slimów. Zagraliśmy mnóstwo seansów w Klubie Spotkań Filmowych ( cóż miejsca były tylko przez pół godziny od ogłoszenia, rekord 15 minut). Odbyły się również warsztaty rozwojowe z Centrum Tańca i Rozwoju. Oczywiście nie mogło zabraknąć wycieczki, tym razem Mandoria. Jak zawsze system rozbiła p. Agnieszka z cyklem warsztatów „ Być jak projektant”. Mega wyzwaniem był dla nas Występ z okazji Dni Działoszyna. Z jednej strony wielka radość, że możemy, z drugiej nerwówka, bo wyjazdy wakacyjne i mało osób i co gorsza brak instruktora, ale daliśmy radę.
Bardzo Wam dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy, nie zapominajcie o nas.
A poniżej wspomnienia…

2022.07.02 – PIKNIK EDUKACYJNO INFORMACYJNO KULTURALNY

2022.06.12 - DZIEŃ DZIECKA

V Gminny Konkurs Plastyczny "Chodź pomaluj mój świat na....niebiesko"

W miniony wtorek w MGDK odbyła się uroczystość rozdania nagród i dyplomów uczestnikom V Gminnego Konkursu Plastycznego „Chodź pomaluj mój świat na….niebiesko ” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Działoszynie oraz Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane „. Uroczystość uświetnił występ Filharmonii Częstochowskiej .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

2022.04.09 – XIX REGIONALNY FESTIWAL WOKALNY „WARTA SONG”

WIOSENNE WARSZTATY WIELKANOCNE

W miniony piątek 1 kwietnia na przekór aurze odbyły się wiosenne warsztaty wielkanocne. W MGDK było bardzo kreatywne, kolorowe, optymistyczne. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli ten czas spędzić z nami. Mamy nadzieję, że wykonane prace ozdobią Wasze domy na święta.
Ogromne podziękowania kierujemy do prowadzącej p. Agaty Mieszały z Fundacji „Nasza Perspektywa”. Wspaniałe prowadzenie, przygotowanie, materiały i mega pozytywna energia.

ZAJĘCIA Z RĘKODZIEŁA

W miesiącu marcu wiele się działo na warsztatach rękodzieła w MGDK. Uczestnicy zajęć zrealizowali misy z masy papierowej lub gazet, tkane kubeczki, papierowe kwiaty i kartki wielkanocne w technice iris folding. 😀👍
A te wszystkie cudeńka powstały pod kierunkiem wspaniałej p. Agnieszki ❤️. DZIĘKUJEMY

2022.02.22 – Kulturalne ferie – Bal karnawałowy

2022.02 – Kulturalne ferie – zajęcia z rękodzieła – samodzielne czerpanie papieru.

2022.02.18 – Kulturalne ferie – wycieczka do Łodzi

Wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1. Braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych „ Jak powstaje prąd” „ Zakochana para” oraz „ Młody inżynier”. Był również czas na samodzielne zwiedzanie i zabawę.
Wizyta w Parku Trampolin Saltos. Oprócz indywidualnej zabawy braliśmy udział w lekcji w-f z instruktorami.
I oczywiście OBOWIĄZKOWY punkt….(jedzenie Fast Food)
Bardzo serdecznie dziękujemy:
– p. Burmistrzowi Miasta i Gminy Działoszyn za pomoc i wszelką życzliwość
– p. Marzence i kierowcy p. Krzysiowi za wszelką pomoc – dzieciom za świetną organizację, za to, że słuchaliście poleceń ( wiecie, że to było dla Waszego dobra), za SUPER odpowiedzialne zachowanie w Mc Donaldzie i za opiekę nad młodszym rodzeństwem – rodzicom super ekipa i do tego zdyscyplinowana

2021.12.12 – Kolęda do św. Mikołaja

2021.11.27 – Spotkanie autorskie z okazji premiery „Pamiętnika z lat działalności konspirancyjnej i obozowej w czasie okupacji, Janina Mielczarek”

2021.11.16 – WYSTĘP INTEGRACYJNEGO ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „MAZOWIACY”

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

JESIENNE METAMORFOZY

Czwartek 14 października był dniem adresowanym specjalnie do Pań. Przebiegał pod hasłem „ Jesienne metamorfozy”. Bardzo dziękujemy wspaniałym prowadzącym spotkanie przedstawicielkom amerykańskiej marki Mary Key. Dziewczyny z masą wspaniałych wydajnych kosmetyków, ogromną wiedzą o pielęgnacji ale przede wszystkim z pasją….
Przybyłe Panie mogły się dowiedzieć o budowaniu marki przez Mary w Ameryce ubiegłego wieku. Firma stworzona przez kobietę dla kobiet, aby każda mogła poczuć się wyjątkowa. Tak też i my czułyśmy się my podczas tego spotkania.
Wszystkie Panie mogły skorzystać z darmowych zabiegów na dłonie oraz usta, była też okazja dobrać odpowiedni podkład i go przetestować, jak również róż, rozświetlacz czy błyszczyk. Wszystko oczywiście po uprzednim zmyciu naszych makijaży odpowiednimi kosmetykami. Krem pod oczy również ważna sprawa, a wszystko miałyśmy to na wyciągnięcie ręki. Przede wszystkim były rozmowy o cerze i odpowiedniej pielęgnacji.
Chciałyśmy, żeby nasze piękne Panie miały chwilę przyjemności, oderwały się od codziennych zajęć i pomyślały chwilkę o sobie…
Podsumowując: ponad dwie godziny dla urody w miłym towarzystwie. Indywidualne podejście do każdej z uczestniczek i zapewnienie dobrego samopoczucia się. „ Wystawiamy bardzo dobrą ocenę” i szczerze polecamy Wszystkim Paniom.
Dziękujemy p. Izie, p. Magdzie, p. Kindze i p. Kasi. Brawo!

2021-10-12    SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z RACISZYNA

„ Przystanek Kultura – Musical”

Szanowni Państwo wspólnie z Łódzkim Domem Kultury zakończyliśmy wspaniały projekt „ Przystanek Kultura – Musical”. Projekt miał na celu ułatwienie dostępu do kultury seniorom zamieszkującym małe miejscowości na terenie województwa łódzkiego, ich zaangażowanie oraz integracje.
Biorący udział w projekcie seniorzy zostali zapoznani z ofertą łódzkiej instytucji kultury oraz partnera projektu tzn. Teatru Muzycznego w Łodzi. Seniorzy wzięli udział w czterech typach warsztatów.
Świat musicalu wykład – połączony będzie z warsztatami dotyczącymi procesu powstawania spektaklu muzycznego (od castingu do podniesienia kurtyny). Warsztaty aktorskie, podczas których uczestnicy zapoznali się z podstawowymi elementami pracy twórczej. Uczestnicy pracowali nad wyraźnym i głośnym mówieniem, oraz pobudzali swoją wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie poprzez ćwiczenia improwizacyjne i elementarne zadania aktorskie. Warsztaty wokalne – zajęcia obejmują ćwiczenia z odsłuchem, oddechowe, relaksacyjne oraz podstawy z zakresu impostacji głosu.
Warsztaty taneczne – warsztaty taneczne i rytmiczno-ruchowe, których celem jest zapoznanie się z ruchem scenicznym
Był to bardzo efektywny czas. Mimo, że na początku uczestnicy podeszli do projektu troszkę niechętnie, troszkę z obawą, ale „dali szansę” i mam nadzieję, ze się nie zawiedli. W naszym odczuciu uczestnictwo w projekcie przyniosło zamierzony efekt.
Przede wszystkim uczestnictwo w kulturze, dalej aktywizacja grupy seniorów, przybliżenie wiedzy o musicalu, otwarcie się i zacieśnienie więzi oraz (co szczególnie nas cieszy) chęć dalszego spotykania się w naszym ośrodku i być może stworzenie grupy teatralno kabaretowej.
Bardzo dziękujemy wspaniałym aktorom, solistom, instruktorom oraz naszym wszystkim uczestnikom projektu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ŁDK za umożliwienie uczestnictwa w projekcie.
I cóż przed nami już wkrótce wyjazd do Teatru Muzycznego do Łodzi na musical „ Pretty Women”.
Projekt „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

WAKACJE Z MGDK W DZIAŁOSZYNIE

Wakacyjny czas tradycyjnie starał się umilić najmłodszym Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie. Organizowaliśmy różnego rodzaju formy wypoczynku.
Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych, manualnych, wokalnych, tanecznych rekreacyjnych. Nie zabrakło wycieczek, konkursów i zabaw. W ofercie zajęć każdy mógł wybrać coś dla siebie. Harmonogram zajęć był bardzo często modyfikowany w zależności od pogody, liczby i wieku uczestników oraz ich propozycji. W tym roku oprócz zabawy i wypoczynku ważna była edukacja kulturalna. Mamy nadzieję, że zapamiętacie liczne warsztaty.
Myślimy, że Wam się podobało, może świadczyć o tym, zapewnienie, że prawie wszyscy uczestnicy zajęć wakacyjnych chcą zapisać się na stałe zajęcia.
Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, za Waszą energię, uśmiechy, żarty, pytania. Miło nam, że mogliśmy Was gościć.

Indiańska wioska

Kino na leżakach

Żarciowozy

Święto Konstytucji 3 Maja